Czy pies może kiełbasę lub inne rzeczy z grilla? | zoopers.pl
Czy pies może jeść kiełbasę i inne rzeczy z grilla?

Czy pies może jeść kiełbasę i inne rzeczy z grilla?

2022-08-01 | Kategoria: Pies

Sezon grillowy w pełni, nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy można poczęstować pupila jakimś przysmakiem z rusztu. Kiełbasa dla psa wbrew pozorom wcale nie jest jednak dobrym pomysłem. Czy nasze zwierzęta domowe mogą jeść grillowane produkty?

Czy kiełbasa dla psa jest szkodliwa?

Podstawowe składniki kiełbasy to mięso wieprzowe, sól i inne przyprawy, ale do jej produkcji używa się obecnie także innych gatunków mięs oraz podrobów. Zależnie od zawartości i sposobu produkcji poszczególne rodzaje kiełbasy różnią się pod względem kaloryczności. Z tych powodów kiełbaski dla psa niekoniecznie są dobrym wyborem. Przede wszystkim czworonóg nie powinien jadać solonych produktów. Chociaż sama wieprzowina nie zaszkodzi pupilowi, to niebezpieczne są dla niego czosnek i inne przyprawy dodawane do wędliny. Trzeba też pamiętać, że tłusta kiełbasa serwowana zwierzakowi w dużych ilościach może doprowadzić do niestrawności. Jednym słowem – nie dla psa kiełbasa, nawet jeśli podajemy ją sporadycznie. Podstawę diety czworonoga powinna stanowić karma mokra lub sucha dostosowana do potrzeb wynikających z wieku i stanu zdrowia zwierzęcia. Pamiętajmy przy tym, że sucha karma dla psów jest bardziej kaloryczna, dlatego decydując się na ten sposób żywienia należy podawać zwierzakowi mniejsze porcje. 

Czy pies może jeść potrawy z grilla?

Kiełbasa dla psa z grilla i w każdej innej postaci nie jest dobrą propozycją. Czy w takim razie nie możemy poczęstować pupila żadnym innym daniem z rusztu? Pamiętając, że szkodliwe dla psów nie jest samo mięso, ale przede wszystkim przyprawy, warto przygotować dla czworonoga kawałek kurczaka czy indyka bez żadnych dodatków i bez kości, które ze względu na swoją kruchość mogą poranić przewód pokarmowy zwierzęcia. Dobrym wyborem będą też niektóre warzywa, np. papryka lub cukinia. Najrozsądniej jest jednak serwować psu dania z grilla w niewielkich ilościach i oczywiście bez przypraw.

Co zamiast kiełbasy i innych dań z grilla?

Wspólne grillowanie to świetny pomysł na letni wieczór w gronie najbliższych. Nic więc dziwnego, że pies chce w takim spotkaniu uczestniczyć. Jeśli zapomnisz przygotować dla swojego pupila coś odpowiedniego, świetnym rozwiązaniem będą gotowe przekąski dla zwierząt. Specjalne ciasteczka dla psa z pewnością nie zaszkodzą zwierzakowi i możesz mu je bez obaw podać przy wspólnym posiłku. Są dostępne w różnych smakach, dlatego na pewno znajdziesz przysmak odpowiedni dla swojego czworonoga.