Czy Pies Może Jeść Truskawki? | zoopers.pl
Czy pies może jeść truskawki?

Czy pies może jeść truskawki?

2023-06-05 | Kategoria: Pies

Słodkie i soczyste truskawki należą do naszych ulubionych owoców – można je traktować jako samodzielną przekąskę, ale też dodawać do deserów lub przygotowywać z nich przetwory. Jeśli lubisz częstować swojego pupila kąskami z własnego talerza, z pewnością zastanawiasz się czy pies może jeść truskawki. 

Czy psy mogą jeść truskawki?

Truskawki dla psa nie stanowią zagrożenia, oczywiście o ile nie podajemy pupilowi za dużej ilości tych owoców. Dlaczego warto włączyć je do swojego (i psiego) menu? Stanowią one źródło witamin, zwłaszcza witaminy C, ale również witamin z grupy B, które korzystnie wpływają na pracę serca, nerek i wątroby, a przy tym mają właściwości antyoksydacyjne. W truskawkach znajdziemy też błonnik wspierający trawienie, fosfor niezbędny do prawidłowej pracy mózgu, magnez wspomagający układ nerwowy i pracę serca, czy potas. Truskawki mają przy tym niski indeks glikemiczny i są źródłem pektyn wspierających pracę jelit i prawidłową przemianę materii. Ze względu na te cechy truskawki dla psa mogą być dobrym pomysłem na urozmaicenie diety, jednak jak ze wszystkim – należy zachować umiar podając je pupilowi. 

Czy szczeniak może jeść truskawki?

Truskawki dla psa dorosłego bez alergii na ten owoc są całkowicie bezpieczną przekąską, a czy możemy podawać go młodszym zwierzakom? Przede wszystkim musimy pamiętać, że szczenięta mają wrażliwy układ pokarmowy, dlatego zawsze serwując nowości powinniśmy podawać niewielką ilość nowego składnika i obserwować reakcję organizmu czworonoga. Dopiero mając pewność, że truskawki nie szkodzą psiakowi, możemy nieco zwiększyć ich porcję. Co istotne, to nie jedyny owoc, jaki można zaserwować pupilowi – na naszym blogu dowiesz się także, czy pies może jeść banana. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru – chociaż warzywa i owoce w diecie czworonoga to źródło wartościowych składników, należy traktować je jako sporadycznie podawaną przekąskę. Truskawki dla psa w zbyt dużych ilościach mogą doprowadzić do pojawienia się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Ile truskawek można dać psu?

Wiesz już czy pies może jeść truskawki, jednak przed podaniem tego owocu warto też dowiedzieć się, jakie porcje można zaserwować czworonogowi. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy truskawki uczulają psa. Serwowanie tego owocu zaczynamy od niewielkich porcji i obserwujemy, czy nie pojawiły się niepokojące dolegliwości ze stronu układu pokarmowego. Dopiero upewniwszy się, że pupil nie ma alergii na truskawki, możemy nieco zwiększyć porcję tego przysmaku. Jeśli lubisz urozmaicać menu czworonoga, warto dowiedzieć się również, jakie warzywa może jeść pies. Pamiętajmy jednak, że pomimo wielu zalet, truskawki dla psa nie mogą zastąpić czworonogowi posiłku, dlatego należy traktować je jako sporadycznie podawaną w niewielkich ilościach przekąskę.

Jak podawać truskawki psu?

Truskawki dla psa, o ile nie są serwowane zbyt często i w za dużych ilościach, to świetny pomysł na przekąskę. Najlepiej podawać je na surowo – wówczas wystarczy pokroić owoce na niewielkie cząstki. A czy psy mogą truskawki zjadać z dodatkami? Dżemy, ciasta i inne desery zawierające cukier z całą pewnością nie są odpowiednią propozycją. Można za to przygotować mus bez żadnych słodzików. Wiele osób zastanawia się czy pies może jeść mrożone truskawki. Jeśli nie mają one dodatku cukru, to taka przekąska na pewno nie zaszkodzi czworonogowi. A jeśli nie chcesz podawać pupilowi owoców, możesz sięgnąć po szampon truskawkowy, a po kąpieli zastosować perfumy dla psów o zapachu truskawki.