Jak działa obroża przeciwpchelna dla psów i kotów? | zoopers.pl
Jak działa obroża przeciwpchelna? Co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Jak działa obroża przeciwpchelna? Co warto wiedzieć przed jej zakupem?

2019-12-02 | Kategoria: Pies

Pchły i kleszcze to powszechnie spotykane pasożyty zagrażające zdrowiu oraz życiu psów i kotów. Żywiąc się ich krwią, stają się nie tylko prawdziwym utrapieniem, ale przede wszystkim przenoszą groźne choroby. Pchły mogą doprowadzić do zarażenia tasiemcem, powodują również APZS (alergiczne pchle zapalenie skóry), bartonelozę oraz tyfus endemiczny. Kleszcze z kolei są przyczyną takich schorzeń, jak anaplazmoza, borelioza, babeszjoza czy erlichioza. Choroby te są bardzo niebezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i ludzi, przy czym dla naszych czworonożnych przyjaciół często stanowią one zagrożenie śmiertelne. Dlatego też kluczową kwestią jest niedopuszczenie pasożytów do zaatakowania pupila. Do najskuteczniejszych sposobów walki z pchłami i kleszczami zalicza się specjalistyczne obroże, takie jak Foresto.

Obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa dla psa

Obroża przeciwpchelna dla psów Foresto jest skuteczna również w przypadku kleszczy, wszy, wszołów i much piaskowych, dedykowana jest także kotom. Skuteczność produktu jest bardzo wysoka i trwa aż do 8 miesięcy. Obroża jest bezwonna i wodoodporna, dlatego psy lubiące się kąpać są stale chronione, zaś sam produkt nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Warto pamiętać, że aby produkt był maksymalnie skuteczny, powinien być dostosowany do wagi pupila oraz dobrze przylegać do skóry zwierzęcia.

Obroża przeciwpchelna - skład

Obroża przeciwpchelna i przeciw kleszczom Foresto nasączona jest substancjami zwalczającymi niebezpieczne insekty, takimi jak imidaklopryd (środek insektobójczy działający m.in. na wszystkie stadia rozwoju pcheł) i flumetryna (działa odstraszająco na kleszcze). Stopniowe uwalnianie substancji czynnych zapewnia odpowiedni poziom ochrony zwierzęcia przez długi czas.

Jak działa obroża przeciwpchelna?

Działanie obroży przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej polega zarówno na odstraszaniu pasożytów jak i na ich uśmiercaniu. Substancje aktywne obecne w produkcie powodują paraliż pasożytów, który w konsekwencji prowadzi do ich śmierci oraz zapobiegają żerowaniu insektów na żywicielu skutecznie je odstraszając.

Czy obroża przeciwpchelna jest skuteczna?

Obroża przeciw przechelna i przeciw kleszczom to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposób na zapobieganie i zwalczanie tych niebezpiecznych insektów. Oprócz potwierdzonej badaniami skuteczności, warto pamiętać również o tym, że obroża zapewnia długotrwałą ochronę przeciw pchłom i kleszczom, w odróżnieniu np. od produktów typu Spot-on, których aplikację należy powtarzać raz w miesiącu. Właściwie założona wodoodporna obroża zapewnia wysoką ochronę nawet przez okres 8 miesięcy, dzięki czemu nie musimy pamiętać o jej wymianie i regularnej aplikacji substancji czynnych.