Jaki Syrop dla Psa na Kaszel na Przeziębienie? | zoopers.pl
Jaki syrop dla psa na kaszel na przeziębienie?

Jaki syrop dla psa na kaszel na przeziębienie?

2023-12-20 | Kategoria: Pies

Kaszel u psów pojawia się najczęściej przy infekcjach dróg oddechowych, ale może też być objawem alergii lub działania drażniących czynników. Jeśli nie jest przewlekły, zazwyczaj nie ma powodów do niepokoju, a dolegliwość można łagodzić sięgając po domowe sposoby i specjalne środki dla zwierząt. Jaki syrop dla psa na kaszel jest najlepszy?

Domowe sposoby na kaszel u psa

Z pewnością każdy kochający opiekun czworonoga wie, jak dbać o zdrowie psa, czasem jednak u zwierząt pojawiają się dolegliwości, na które nie mamy wpływu. Alergia, przeziębienie, dym, przewlekła choroba – wszystkie te czynniki mogą powodować kaszel u psa. Domowe sposoby są pomocne w łagodzeniu dolegliwości związanych z niegroźnymi infekcjami. Jeśli jednak zwierzak ma suchy, duszący kaszel i odruch wymiotny, może to być objaw zakażenia wirusem parainfluenzy, co z kolei może prowadzić do zapalenia oskrzeli. W takiej sytuacji należy skonsultować się z weterynarzem. Domowe sposoby na kaszel u psa będą też nieskuteczne w przypadku zapadania się tchawicy u przedstawicieli ras brachycefalicznych, jak np. mopsy czy buldogi angielskie. Przypadłość ta również wymaga specjalistycznego leczenia. 

Jeśli chodzi o kaszel u psa, domowe sposoby mogą szybko rozwiązać problem, ale najpierw trzeba ustalić przyczynę dolegliwości. Przy przeziębieniach należy zapewnić zwierzakowi ciepłe miejsce do spania o odpowiedniej wilgotności powietrza. W przypadku reakcji alergicznych konieczne zaś jest wyeliminowanie czynnika powodującego uczulenie z otoczenia pupila. Zdarza się też, że pies kaszle, bo się zakrztusił, znajduje się w zapylonym lub zadymionym pomieszczeniu bądź ma skurcz krtani – w takich sytuacjach zazwyczaj kaszel przechodzi samoistnie i nie wymaga żadnej interwencji opiekuna.

Co dać psu na kaszel?

Domowe sposoby na kaszel u psa można uzupełnić o preparaty zdrowotne dla psa pomagające w łagodzeniu dolegliwości oraz wzmacniające odporność pupila. Są one dostępne w formie syropu bądź pigułek, dlatego warto dowiedzieć się jak podać psu tabletki. Ważne jest też, by zwierzak mógł odpocząć w odpowiednich warunkach. Przeziębienie u czworonogów zazwyczaj nie wymaga interwencji weterynarza, jednak jeśli coś nas niepokoi, zwierzak jest osowiały, a jego stan nie ulega poprawie, warto skonsultować się ze specjalistą. Może się okazać, że kaszel powoduje poważniejsza choroba, która wymaga specjalistycznego leczenia. 

Jaki syrop dla psa na kaszel?

Czy można dać psu ludzki syrop na kaszel? Z całą pewnością nie. Preparaty dla ludzi mogą zawierać substancje szkodliwe dla zwierząt. Zdecydowanie bezpieczniej jest sięgnąć po produkty stworzone z myślą o czworonogach. Co na kaszel dla psa sprawdzi się najlepiej? Warto sięgnąć po specjalne syropy zawierające wyciągi roślinne, które rozrzedzają śluz, łagodzą kaszel i rozluźniają mięśnie gładkie oskrzeli i tchawicy, np. Vetussin Preparat Wspomagający Układ Oddechowy Dla Psów lub Topvet Syrop Dla Psów Na Kaszel i Przeziębienie. Tego typu produkty są bezpieczne dla czworonogów i pomagają w łagodzeniu dolegliwości związanych z infekcjami dróg oddechowych. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz co podać jak pies kaszle, możesz też skonsultować się z weterynarzem.