Kaczka dla Psa: czy Pies może Jeść Mięso Kaczki? | zoopers.pl
Kaczka dla Psa: czy Pies może Jeść Mięso Kaczki? Czy jest Zdrowe?

Kaczka dla Psa: czy Pies może Jeść Mięso Kaczki? Czy jest Zdrowe?

2023-04-14 | Kategoria: Pies

Wysokiej jakości pożywienie i odpowiednia dieta dopasowana do potrzeb konkretnego zwierzaka jest bardzo ważna, aby zapewnić psu zdrowie i dobrą kondycję. Producenci karmy dla czworonogów oferują obecnie duży wybór produktów różniących się nie tylko smakiem czy konsystencją, ale i składnikami. Czy w diecie pupila powinno znaleźć się mięso kaczki? 

Czy mięso z kaczki jest zdrowe?

Dawniej mięso z dzikiego ptactwa, a w tym m.in. z kaczki, cieszyło się nieco większą popularnością. Ma ono ciemniejszy kolor, a przy tym jest nieco bardziej kwaśne i twardsze od mięsa pozyskiwanego z drobiu hodowlanego. Obecnie właściciele psów starają się proponować swoim pupilom urozmaiconą i zarazem wartościową dietę składającą się z jak najlepszych składników. Mięso kaczki zawiera dużo białka o dobrej strawności, a przy tym cechuje się smakowitością i ma niską zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych. Wprowadzenie go do psiego menu może dostarczyć zwierzakowi duże ilości witamin z grupy B, a także fosforu i potasu. Składniki te pozytywnie wpływają m.in. na pracę układu krążenia, a także na wzrost i rozwój kości oraz wspierają naturalną odporność. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu mięso z kaczki jest kaloryczne, dlatego warto wprowadzić je do diety psów sportowych, a jednocześnie stanowi źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3. 

Czy pies może jeść mięso z kaczki?

Jak się okazuje, kaczka dla psa może być dobrym źródłem wielu cennych składników odżywczych, dlatego warto ją wprowadzić do menu pupila. Co istotne, takie mięso można podawać nawet szczeniakom, seniorom i zwierzętom z wrażliwym układem pokarmowym, bo jest łatwostrawne. Zwolennicy diety BARF, którzy taki sposób żywienia stosują u swoich czworonogów, powinni pamiętać oczywiście o kwestiach bezpieczeństwa i pozyskiwać mięso z kaczki dla psa ze sprawdzonych źródeł. Dobrym rozwiązaniem będzie też wcześniejsze gotowanie takiego mięsa, aby mieć pewność, że nie stanie się ono źródłem problemów ze zdrowiem u pupila.

Kaczka dla psa w karmie – co mamy do wyboru?

Mięso z kaczki stanowi bogate źródło ważnych dla psiego zdrowia składników, dlatego wielu producentów pożywienia dla zwierząt domowych decyduje się je wykorzystać. W naszym sklepie dostępna jest m.in. karma sucha dla psów z kaczką. W ofercie znajdują się zarówno produkty przeznczone dla szczeniąt, jak i dorosłych czworonogów różnych ras, a także tych z wrażliwym układem pokarmowym. Jeśli nasz pupil ma problemy z gryzieniem, lepsza będzie mokra karma z kaczką. Producenci oferują ją zarówno w puszkach jak i w wygodnych saszetkach o mniejszej pojemności. Zależnie więc od potrzeb konkretnego zwierzaka zawsze można zaproponować mu świeży i smaczny posiłek. Oczywiście karma bytowa to nie jedyne produkty z mięsem kaczki, jakie można podawać czworonogowi. Pupil na pewno chętnie skosztuje również smaczków z jego dodatkiem. Suszona kaczka dla psa doskonale sprawdzi się jako przekąska między posiłkami lub jako nagroda podczas treningu. Pamiętajmy jednak, aby podając przysmaki odpowiednio zmniejszyć porcje karmy bytowej dla zachowania odpowiedniej podaży kalorii w diecie zwierzaka.