Bayer Foresto Obroża dla Psa i Kota do 8 kg | Sklep Zoopers | zoopers.pl

Bayer Foresto Obroża dla Psa i Kota do 8 kg

Producent: Bayer
Szacowany termin dostawy: 2021-10-25
Wysyłka
Cena
Numer produktu: 2085
Ilość
-
+
Twój pupil zmaga się z problemem kleszczy lub pcheł ? Obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa Foresto pomoże Ci skutecznie rozwiązać ten problem !

DZIAŁANIE PRODUKTU U KOTÓW I PSÓW:

Główne zalety produktu:

 • Zwalcza i zapobiega inwazji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy.
 • Chroni bezpośrednie otoczenie zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni.
 • Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
 • Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus)i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.
 • Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem postępowania, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży.

DODATKOWE DZIAŁANIE PRODUKTU U PSÓW:

 • Produkt zapewnia pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy.
 • Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), przez okres do 8 miesięcy.
 • Wykorzystywane przy zwalczaniu inwazji wszołów (Trichodectes canis).


Przeciwwskazania:

 • Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni.
 • Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.


Przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z treścią dołączonej ulotki.


Zgodnie z przepisami polskiego prawa, produkt ten znajduje się na liście OTC i jego zakup jest możliwy wyłącznie przy wyborze odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Nie sprzedajemy produktu gabinetom weterynaryjnym, sklepom zoologicznym oraz nie wystawiamy faktury VAT na firmę. 
 

 •  U kotów i małych psów o masie ciała do 8 kg stosuje się jedną obrożę o długości 38 cm.

 •  U psów o masie ciała powyżej 8 kg należy stosować obrożę dla psów o masie ciała > 8 kg o długości 70 cm.

Podanie na skórę. Wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Należy wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm.

Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt.

Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.

Substancje czynne:

Jedna obroża o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g 

Substancje pomocnicze:

Tytanu dwutlenek (E 171)
Żelaza tlenek czarny (E 172)
Di-n-butylu adypinian 
Glikolu propylenowego dikaprylokapronian 
Olej sojowy epoksydowany
Kwas stearynowy
Winylu polichlorek

Opinie

4.7
22 opinii | 4.7gwiazdki

obroża przeciw kleszczom i pchłom
Piotr
2021-10-07

Stosuję obrożę u psa spędzającego całe dnie na podwórku i wymieniam ją raz na rok tak w przybliżeniu ,niema kleszczy czy pcheł nie było też niepożądanych reakcji produkt wart swojej ceny.


Obroża dla psów i kotów
Anna
2021-08-18

Jeżeli chodzi o działanie obroży, to przyznam, że działa. Mam 3 koty i psa (owczarka niemieckiego) i od kilku lat stosuję te obroże. Problem pojawił się jednak w ostatniej partii. Coś jest mocniejszego albo innego w składzie, bo wszystkie koty i pies po założeniu obroży strasznie się drapały, przez blisko miesiąc. Rozmawiałam o tym z weterynarzem i okazało się, że już było więcej takich przypadków. Teraz mija 8 m-cy od ich założenia. U psa kleszczy nie było. Jeden kot miał kleszcze (od stycznia było 5). Trzeci nie miał ani jednego kleszcza, ale kotka od dwóch lat choruje niewiadomo na co i jest ciągle na sterydach. Zwierzęta nie mają pcheł.


Obroza dla kota
Barbara
2021-08-17

Zastanawiam sie nad kupnem i interesuje mnie czy obroza jest zapachowa? Bede wdzieczna za odpowiedz


Bardzo dobry produkt
Daniel
2021-06-14

Zakupiłem dwie sztuki obroży Foresto, psy nie mają żadnego uczulenia ani się nie drapią. Poza tym nie mają żadnych pasożytów ani kleszczy. Polecam obroże zakupione na tej aukcji, jestem z nich bardzo zadowolony. ;)


obroża Foresto dla psa
Mariusz
2021-06-07

Po drugim dniu pies zaczął się strasznie drapać po piersi. Po piątym dniu odkryłem rozległe zmiany skórne pod obrożą - przerodziły się w ranę i strupy (już po zdjęciu obroży). Zalecam wnikliwą obserwację pupila, bo może mieć POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE!


Produkt godny uwagi
Zuzanna
2021-04-16

Smycz zarówno dla psa i kota firmy Foresto stosowana u moich pupili ,zawsze się sprawdza,a wiem coś o tym,bowiem kupuję je niezmiennie od 8 lat👍.


Super sklep....
Marianna
2021-04-07

Suuuuper sklep, super towar .Darmowa wysyłka już od ok.100zł.!!!!! Towar dostarczony zgodnie z podaną datą. Pozdrawiam serdecznie cały Zespół pracujący w Zoopersie. Marianna


Super pozytywna
Urszula
2021-03-18

Rewelacja.Bezproblemowo, realizacja w super szybkości. Po 21 godzinach od złożenia i opłacenia zamówienie miałam już w domu. Polecam zdecydowanie.


Obroża dla kota
Irena
2021-02-10

Mój kot pierwszą obroże na drugi dzień zgubił. Założona była prawidłowo. 80 zł wyrzucone w błoto. Kupiłam następną i tę już zamocowałam "na stałe" przy pomocy maleńkiej trytytki, wiem, że kot powinien mieć możliwość wypięcia obroży i nie powinno się tak robić, ale sposób okazał się skuteczny. W końcu kot przestał przynosić kleszcze, wcześniej codziennie miał kilka. Teraz będę kupować kolejną. Szkoda tylko, że zapięcie na tzw. zaciągnięcie jest dość słabe i mój kot szybko sobie z nim poradził. Ale mimo wszystko polecam.


Obroża dla psa
Bogdan
2021-02-06

Super sprawa i dobra cena


Obroża dla kota
Marek
2021-01-31

super obroża ,spelnia swoją funkcje na 100%.stosuję trzeci rok,i kotek i my jesteśmy bezpieczni,chodzi o kleszcze.Polecam!


Obroża dla psa
Ewas
2020-11-20

Stosuję już trzeci raz, jest bardzo skuteczna, ale droga.


Obroża dla psa
Kazimierz
2020-11-15

Od 3 lat stosuje te obroże pieski biegają po lesie nie mają w ogóle żadnych pasożytów polecam


Obroża dla kota
Sebastian
2020-11-03

Produkt sam w sobie bardzo dobry. Wg producenta produkt zabezpiecza zwierzę przed pchłami na okres od 7 do 8 miesięcy. Niestety pierwszy raz kupiłem obroże pod koniec grudnia 2019. Drugi raz obroże kupiłem pod koniec maja 2020. (Powód - pojawiły się pchły) I teraz znów muszę kupić ponieważ zauważyłem u kota pchły. Czyli obroża średnio wystarcza na okres 5 miesięcy.


Stosuję tą obroże od lat, ale w tym roku piesek złapał babeszię.
Danuta
2020-10-20

Niestety , muszę szukać czegoś innego.


Forest o obroża
Ma
2020-04-20

Stosuję od 2 lat ,mój kot i ja jesteśmy bardzo bezpieczni i zadowoleni


Obroża dla psa poniżej 8kg
Barbara
2020-04-18

Stosujemy tą obroże już 3 rok. Zmieniamy tylko raz w roku na wiosnę bo tak polecił nam weterynarz. Mieliśmy duży problem z pchłami bo piesek chodził do kur, miał styczność z kotami bezpańskimi od kiedy mamy obroże nie mamy problemu. Polecam!!


B. Dobry produkt
Arek
2020-04-15

Krzysztof jesteś niezły haha kupuje pierwszy raz to może dam 1 no kretynizm nie wierzę że są tacy ludzie


Opinii tytuł
2020-02-27

Krzysztofie, jeżeli nie możesz się wypowiedzieć na temat tego produktu bo, jak się chwalisz, kupujesz pierwszy raz, to po h. j piszesz opinie kretynie? A tak poza tym testowałem już wszystkie pseudo opaski, foresto przebija je wszystkie. Lecz czekam na jakąś konkurencję bo foresto zwęszyło dobry interes i windują ich ceny o ok. 30% do góry, zapachniało im monopolizmem


Bardzo dobry produkt
Garfield
2019-11-22

Bardzo dobry produkt. To już 4 obroża, zmieniana systematycznie co pół roku. Kot wychodzący. Latem spędza w ogrodzie niemal cały dzień. Od kiedy nosi obrożę nie przyniósł ani jednej pchły. Działa też na kleszcze. Należy pamiętać, że obroża nie zadziała błyskawicznie. Potrzeba kilku dni, a efekty będą widoczne.


Obroża dla psa powyżej 8 kg
Drops
2019-09-02

Znakomita obroża stosuje od lat mojego 10-letniego seniora Potwierdzam skuteczność ochrony przez wiele miesięcy


Obroża dla kota
Krzysztof
2019-08-30

Nie mogę się wypowiedzieć na temat tego produktu ponieważ kupuję pierwszy raz


Dodaj opinięWyślij