Zestaw Promocyjny 3 Foresto dla Kota i Psa do 8 kg | Sklep Zoopers | zoopers.pl

Zestaw Promocyjny 3 Foresto dla Kota i Psa do 8 kg

Zostało jeszcze co najmniej 10 zest.
Producent: Bayer
Szacowany termin dostawy: 2021-10-19
Wysyłka
Cena
Numer produktu: 17066

W skład 1 zestawu wchodzi:

 • - 3 szt. Bayer Foresto Obroża dla Psa i Kota do 8 kg
Ilość
-
+
Zostało jeszcze co najmniej 10 zest.
Kup 3 Foresto firmy Bayer jeszcze taniej !
 

Twój pupil zmaga się z problemem kleszczy lub pcheł ? Obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa Foresto pomoże Ci skutecznie rozwiązać ten problem !

DZIAŁANIE PRODUKTU U KOTÓW I PSÓW:

Główne zalety produktu:

 • Zwalcza i zapobiega inwazji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy.
 • Chroni bezpośrednie otoczenie zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni.
 • Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
 • Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus)i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.
 • Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem postępowania, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży.

DODATKOWE DZIAŁANIE PRODUKTU U PSÓW:

 • Produkt zapewnia pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy.
 • Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), przez okres do 8 miesięcy.
 • Wykorzystywane przy zwalczaniu inwazji wszołów (Trichodectes canis).


PRZECIWWSKAZANIA:

 • Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni.
 • Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.


PRZED ZASTOSOWANIEM PRODUKTU NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ Z TREŚCIĄ DOŁĄCZONEJ ULOTKI.


Zgodnie z przepisami polskiego prawa, produkt ten znajduje się na liście OTC i jego zakup jest możliwy wyłącznie przy wyborze odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Nie sprzedajemy produktu gabinetom weterynaryjnym oraz sklepom zoologicznym. Nie ma możliwości otrzymania faktury VAT przy zakupie obroży Foresto. 

 •  U KOTÓW I MAŁYCH PSÓW O MASIE CIAŁA DO 8 KG STOSUJE SIĘ JEDNĄ OBROŻĘ O DŁUGOŚCI 38 CM.

 •  U PSÓW O MASIE CIAŁA POWYŻEJ 8 KG NALEŻY STOSOWAĆ OBROŻĘ DLA PSÓW O MASIE CIAŁA > 8 KG O DŁUGOŚCI 70 CM.

PODANIE NA SKÓRĘ. WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO.

Należy wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm.

Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt.

Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.

Substancje czynne:

Jedna obroża o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g 

Substancje pomocnicze:

Tytanu dwutlenek (E 171)
Żelaza tlenek czarny (E 172)
Di-n-butylu adypinian 
Glikolu propylenowego dikaprylokapronian 
Olej sojowy epoksydowany
Kwas stearynowy
Winylu polichlorek

Opinie

1.0
2 opinii | 1gwiazdki

Polecam
Ilona
2021-09-19

Mam 6 kotów, wszystkie wychodzące. Obroże kupuje od kilku dobrych lat i zakładam je kotom na okres od marca do listopada. Mieszkam w Warszawie i o zgrozo kleszczy jest zatrzęsienie. To najskuteczniejszy środek na kleszcze z tych wypróbowanych przeze mnie. Nie muszę się martwić, że przyniesione przez koty kleszcze przejdą w domu na mnie, czy dzieci. A przed odkryciem przeze mnie obroży, czy kiedy się spóźniam z założeniem obroży to trafiają się pasażerowie na gapę. Obroża ma też bezpieczne zapięcie, które w przypadku gdy kot zaczepi się o jakiś element (np. o gałąź lub drut w płocie) to pod wpływem siły obroża się otworzy.


Trucizna
Ola
2021-06-24

Zamówiłam obroże dla 3 kotów 26 maja. Jest 24 czerwca i w tym momencie 2 z moich kotów nie żyją. Badania krwi wykazały zatrucie, a z inną trucizną niż to koty nie miały styczności, bo są niewychodzące. Przestrzegam wszystkich, aby nie kupowali tej trucizny!!!


Dodaj opinięWyślij