Legowiska i Maty Chłodzące dla Psów | zoopers.pl

Legowiska

Sortuj wg
Pokaż
na stronę

Legowiska dla psów

Dobrze dobrane legowisko dla psów to jeden z podstawowych elementów wyprawki każdego czworonoga. Takie miejsce powinno być wygodne, ale też estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Właściciele zwierzaków mają obecnie duży wybór – bez trudu znajdą więc zarówno komfortowe i nowoczesne legowisko dla psa, które można wykorzystać także w podróży, jak i najprostsze modele dostępne w atrakcyjnych cenach oraz maty chłodzące dla psów. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealne legowisko dla psów!

Legowiska dla dużych i małych psów

Wybierając legowisko dla małych psów oraz dużych osobników należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z nich jest z pewnością właściwy rozmiar posłania dopasowany do wielkości czworonoga. Zarówno legowisko dla dużych psów, jak i modele kupowane z myślą o małym zwierzęciu, powinny zapewniać komfort pupilowi. Najrozsądniej jest więc go zmierzyć podczas snu. Do długości psa liczonej od nosa do nasady ogona należy dodać ok. 15 – 20 cm i na tej podstawie wybrać posłanie. Wbrew pozorom legowisko dla psa duże nie zawsze jest dobrym wyborem, o ile zwierzę nie jest przedstawicielem większej rasy. Dlaczego? Zbyt przestronne posłanie będzie mało przytulne, co może zniechęcić pupila do korzystania z niego. Legowisko dla małego psa powinno więc pod względem rozmiarów być dopasowane do swojego właściciela. Z tych samych powodów nierozsądnie jest kupować legowisko dla psa duże w przypadku szczeniąt. Co prawda maluch szybko urośnie, ale do tego czasu może preferować inne miejsca na odpoczynek. Oczywiście legowisko dla dużych psów nie powinno być też za ciasne. Dla średniej wielkości zwierzaków odpowiednie będzie legowisko dla psa M, zaś dla dużych ras – legowisko XXL. W naszej ofercie można znaleźć również legowisko dla małych psów w rozmiarze S, a także przestronne posłania, które posłużą jako legowisko dla dwóch psów.

Różne typy legowisk dla psów

Wybierając legowisko dla psów trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar posłania, ale można też kierować się jego kształtem czy konstrukcją. Legowisko poduszka dla psa bez wyraźnie zaznaczonych brzegów to najprostszy model. Jest to jednocześnie tanie legowisko dla psa. Wielu właścicieli czworonogów wybiera legowisko dla psa okrągłe, owalne lub prostokątne z wyższymi brzegami, które przypomina sofę. Na miękkich brzegach takiego modelu zwierzak może położyć łapy lub pyszczek, a ranty dodatkowo sprawiają, że takie legowisko-poduszka dla psa jest bardziej przytulne. Oczywiście ranty mogą mieć różne kształty, np. korony – tego typu legowisko dla psa okrągłe prezentuje się wyjątkowo elegancko i może być doskonałym prezentem dla czworonoga. Ciekawym rozwiązaniem jest też legowisko buda dla psa, która sprawdzi się zwłaszcza w przypadku mniejszych pupili. Zabudowane miejsce do odpoczynku sprawia, że tego typu legowisko dla psa z daszkiem zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa.

Legowiska dla psów z różnych materiałów

Miejsce do odpoczynku powinno być wygodne, dlatego najlepiej jest wybrać miękkie legowisko dla psa. Kupując posłanie dla pupila warto zwrócić uwagę także na materiał, z jakiego zostało wykonane. Pluszowe legowisko dla psa zapewnia czworonogowi komfort i dlatego cieszy się dużą popularnością. Osoby, którym zależy również na łatwym czyszczeniu posłania, mogą zdecydować się na legowisko plastikowe dla psa z poduszką wewnątrz. Istotne znaczenie ma też samo wypełnienie. Miękkie legowisko dla psa może mieć w środku np. kulki silikonowe lub włókna silikonowe, odpowiednie w przypadku zwierząt zmagających się z alergiami. Takie pluszowe legowisko dla psa bez problemu wypierzesz w pralce, co zapewni łatwe utrzymanie posłania w czystości. Z tego samego powodu dobrym rozwiązaniem jest też legowisko dla psa wodoodporne. W naszej ofercie znajdują się ponadto maty chłodzące dla psa w różnych rozmiarach. Niezależnie od tego czy planujesz kupić legowisko dla psa z daszkiem, z rantem czy najprostszy model, możesz też wybierać wśród wielu kolorów.

Legowiska dla psów 2 w 1 i 3 w 1

Miękkie legowisko dla psa sprawdzi się nie tylko w domu, ale również poza nim. Jeśli często podróżujesz z czworonogiem, warto wybrać posłanie, które łatwo będzie złożyć i zabrać ze sobą. W naszej ofercie znajduje się m. in. legowisko buda dla psa z możliwością jego spakowania. To wygodne rozwiązanie na różnego rodzaju wyjazdy. Modele 2 w 1 mają też często dwustronną poduszkę. Zależnie od potrzeb czworonóg może więc mieć do dyspozycji miękkie legowisko dla psa lub wodoodporne posłanie idealne m. in. w przypadku szczeniąt uczących się czystości. Legowisko transporter dla psa doskonale sprawdzi się podczas podróży. Niektóre modele mają zadaszenie oraz specjalne uchwyty do mocowania na siedzeniu auta. Oczywiście legowisko dla psa do samochodu może być wykorzystywane nie tylko w podróży, ale też podczas pobytu w hotelu czy innych miejscach poza domem. Takie składane legowisko buda dla psa zapewni czworonogowi poczucie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów i innych podróży. Dobrym rozwiązaniem będzie też nowoczesne legowisko dla psa wodoodporne, zwłaszcza w przypadku zwierząt z chorobą lokomocyjną, bo łatwo je wyczyścić.

Maty chłodzące dla psów

Maty chłodzące dla psa to posłania ze specjalnym żelowym wypełnieniem, które zapewnia zwierzakowi przyjemny chłód w upalne dni. Są one dostępne w różnych rozmiarach, dlatego bez trudu można znaleźć zarówno legowisko dla małego psa, jak i dla przedstawiciela dużej rasy. Najlepsze maty chłodzące dla psów są wykonane z solidnych materiałów zapewniających dużą trwałość i zabezpieczających przed wilgocią. Ich zaletą jest też atrakcyjna cena. Warto przy tym wspomnieć, że tego typu tanie legowisko dla psa wodoodporne sprawdzi się nie tylko w upalne lato, ale też świetnie posłuży przez cały rok. Maty chłodzące dla psów można składać, co ułatwia ich transportowanie. Wykorzystasz je więc również jako legowisko dla psa do samochodu.

Producenci
Pupil
Kategoria
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila
Specjalne potrzeby
Cechy szczególne