Controline 268 mg Duże Psy 3 Pipety Do leczenia infestacji pcheł i kleszczy | Sklep Zoopers | zoopers.pl

Controline 268 mg Duże Psy 3 Pipety

Producent: Pfizer
Szacowany termin dostawy: 2021-07-27
Wysyłka
Cena
Numer produktu: 2859
Ilość
-
+
!! UWAGA: Krótki termin ważności produktu: do końca kwietnia 2021r. !!


  • Do leczenia infestacji pcheł (Ctenocephalides spp) i kleszczy (Rhipicephalus sanguineus i Ixodes Ricinus). Produkt wykazuje skuteczność przeciw nowym infestacjom dorosłych pcheł przez 2 miesiące.
  • Działanie roztoczobójcze wobec kleszczy (Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus) trwa 1 miesiąc. W przypadku Ixodes ricinus i Rhipicephalus sanguineus, kleszcze są zazwyczaj zabijane w ciągu 48 godzin po pierwszym podaniu produktu.
  • Produkt nie wykazuje natychmiastowego działania roztoczobójczego, gdy w momencie podawania obecne są kleszcze Dermacentor reticulatus, jednak kleszcze są zazwyczaj zabijane w ciągu tygodnia po pierwszym podaniu produktu
  • produkt może być stosowany jako element strategii leczenia alergicznego, pchlego zapalenia skóry (APZS), o ile zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii.


PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u szczeniąt młodszych niż 2 miesiące lub szczeniąt i psów o masie ciała mniejszej niż 2 kg. Nie stosować u chorych zwierząt (choroby układowe, gorączka) lub wracających do zdrowia. Nie stosować u królików, ponieważ mogą wystąpić działania niepożądane, a nawet śmierć. Produkt jest przeznaczony tylko dla psów. Nie stosować u kotów ponieważ może to prowadzić do przedawkowania. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.
 
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką produktu.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, produkt ten znajduje się na liście OTC i jego zakup jest możliwy wyłącznie przy wyborze odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej.
 

  • Pies 20 – 40 kg : 1 pipeta Controline 268 mg roztwór do nakrapiania dla dużych psów
Sposób podania:
Wyjąć pipetę z blistra. Trzymać pipetę pionowo. Ostukać węższą część pipety by zapewnić, że cała zawartość znajduje się w głównej części pipety. Przekręcić i pociągnąć końcówkę pipety by umożliwić jej opróżnienie. Rozdzielić włosy zwierzęcia i odsłonić skórę. Umieścić końcówkę pipety bezpośrednio nad odsłoniętą skórą i wycisnąć delikatnie zawartość pipety w dwóch miejscach wzdłuż grzbietu psa, najlepiej u podstawy głowy i pomiędzy łopatkami, podając połowę zawartości w każdym z miejsc. Nacisnąć kilkukrotnie pipetę, by upewnić się że podano całą dawkę. Należy zachować ostrożność i unikać nadmiernego zmoczenia produktem włosów, ponieważ może to powodować ich zlepianie w miejscu podania, co ustępuje w ciągu 24 godzin po podaniu. Łuski i kryształki na włosach mogą być obserwowane w miejscu podania do 48 godzin. Ważne jest by zagwarantować podanie produktu w miejscu, z którego zwierzę nie może go zlizać i zapewnić by zwierzęta nie wylizywały się nawzajem po podaniu produktu.

Schemat leczenia: W celu zapewnienia optymalnej kontroli infestacji pcheł i/lub kleszczy schemat leczenia powinien być dostosowany do miejscowej sytuacji epidemiologicznej. Ze względu na brak badań bezpieczeństwa, najmniejsze przerwy pomiędzy podaniem produktu powinny wynosić 4 tygodnie.
Roztwór do nakrapiania. Przezroczysty, jasnobursztynowy roztwór

1 pipeta zawiera:
Fipronil: 268 mg
Butylohydroksyanizol E320 0,536mg
Butylohydroksytoluen E321 0,268 mg

Opinie


Dodaj opinięWyślij