Jak zrobić sobie ładne zdjęcie z psem? Poradnik! | zoopers.pl
Jak zrobić sobie ładne zdjęcie z psem? Poradnik dla początkujących!

Jak zrobić sobie ładne zdjęcie z psem? Poradnik dla początkujących!

2021-10-27 | Kategoria: Pies

Dobrze zrobione zdjęcie z psem to świetna pamiątka i sposób na pokazanie więzi łączącej czworonoga i jego właściciela. Wykonanie fotografii ze zwierzakiem bywa jednak trudne. Co zrobić, aby uzyskać piękny kadr i odpowiednią jakość zdjęcia?

Dobry sprzęt

Aparat fotograficzny to oczywiście podstawa, ale do wykonywania zdjęć z psem przyda się również solidny statyw. W tej roli sprawdzić się może nawet plecak czy inne przedmioty, jednak nie zagwarantują one stabilności. Podczas wybierania statywu warto pod uwagę wziąć jego udźwig – najlepiej jeśli będzie on większy, niż waga posiadanego aparatu. 

Mogłoby się wydawać, że aparat fotograficzny z samowyzwalaczem i statyw wystarczą, aby wykonać dobrej jakości zdjęcia z psem. Pamiętajmy jednak, że po wciśnięciu przycisku wyzwalającego migawkę z opóźnieniem trzeba jeszcze dobiec do psa. Z jednej strony jest to męczące, z drugiej zaś może nie sprawdzić się w przypadku niecierpliwych zwierząt. Jeśli więc nie mamy do pomocy nikogo, kto mógłby zrobić nam wspólne zdjęcie z psem, warto zainwestować w specjalny pilot lub skorzystać z aplikacji na smartfona, które pozwolą wyzwalać migawkę zdalnie.

Jak zrobić zdjęcie z psem?

Kiedy już wybierzemy plener i przygotujemy sprzęt, nie pozostaje nic innego, jak wykonanie sesji z pupilem. Przede wszystkim powinniśmy ustawić kadr i ostrość w aparacie fotograficznym. W punkcie, w którym zamierzamy znaleźć się na zdjęciu, wystarczy umieścić plecak czy butelkę z wodą, i na niej ustawić ostrość. Ten przedmiot oczywiście później odkładamy i zajmujemy jego miejsce. Wykonując zdjęcia warto ustawić rękę z pilotem lub smartfonem w taki sposób, aby urządzenia te nie były widoczne na fotografii. Można też je później usunąć w programie do obróbki zdjęć, jednak bywa to trudne. Oczywiście warto też wykonać kilka prób, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Dobrze jest ponadto przygotować smaczki dla psa jako nagrodę za wykonane zadanie.

Jak dbać o psiego modela?

Jeśli zależy nam na perfekcyjnym zdjęciu z psem, powinniśmy zadbać o jego wygląd. Zdrowy, zadbany i szczęśliwy zwierzak po prostu będzie prezentował się lepiej. Podstawa to oczywiście dobrze dobrana karma, którą zależnie od potrzeb można uzupełniać o witaminy i suplementy dla psów. Kolejną istotną kwestią jest stan skóry zwierzaka. O jej dobrą kondycję pozwolą zadbać odpowiednio dobrane szampony i odżywki oraz inne produkty do pielęgnacji sierści psa. Pamiętajmy też, że jeśli pomimo stosowania specjalnych preparatów i właściwej opieki pupil ma problemy ze skórą czy wypadającą sierścią, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.