Jaka Woda dla Psa jest Najlepsza do Picia?
Psy potrzebują wody tak samo jak ludzie. Zwierzak chcąc zaspokoić pragnienie nie będzie wybredny, ale jako troskliwy właściciel musisz podać mu do picia płyn, który jest dla niego bezpieczny. Kranówka, mineralna, źródlana, a może destylowana – jaka woda dla psów będzie najlepszym wyborem?
Jaka woda dla psa będzie dobrym wyborem?
W sklepach znajdziemy różne rodzaje wody – możemy zdecydować się na mineralną, źródlaną, gazowaną lub destylowaną. Osoby chcące ograniczyć ilość plastikowych odpadów często sięgają po specjalne dzbanki lub butelki przeznaczone do filtrowania wody kranowej. Psy takiego wyboru nie mają i po prostu piją płyny, które podaje im właściciel. Warto jednak pamiętać, że nie każda woda będzie odpowiednia dla psa:
-
Przefiltrowana kranówka – woda z kranu jest bezpieczna dla zwierząt, o ile nie zawiera chloru i dużej ilości kamienia. Jeśli nie jesteśmy pewni co do jej jakości, warto zainwestować np. w dzbanek do filtrowania wody. Proces filtrowania sprawia, że kranówka pozbawiana jest bakterii i zanieczyszczeń, a tym samym stanowi bezpieczne źródło nawodnienia dla zwierzaka. Jest to to też odpowiednia woda dla szczeniaka.
-
Przegotowana kranówka – co prawda gotowanie wody z kranu pozbawia jej bakterii, ale nie usuwa kamienia, który może odkładać się w nerkach zwierzaka. Poza tym oczekiwanie na ostygnięcie wrzątku może trochę potrwać, zwłaszcza w upalne lato.
-
Woda źródlana – to całkowicie bezpieczna woda dla psa i można ją bez obaw podawać pupilowi. Problem stanowi jednak fakt, że jest sprzedawana w plastikowych butelkach, co oznacza więcej śmieci.
-
Woda mineralna – jest odpowiednia dla ludzi i dostarcza naszemu organizmowi wielu cennych minerałów, jednak taka woda dla psów nie jest dobrym wyborem. Spożywanie wody mineralnej może prowadzić u nich do problemów ze zdrowiem.
-
Woda gazowana – wody gazowanej również lepiej nie podawać psu, ponieważ może prowadzić do dolegliwości żołądkowych.
-
Woda destylowana – ta woda zawiera tylko cząsteczki wody i nic poza tym. Jej picie spowoduje u psa wypłukiwanie z organizmu minerałów, co prowadzi do zaburzeń pracy narządów wewnętrznych, pod żadnym pozorem nie należy więc jej podawać psu.