Jaka Karma dla Szczeniaka? Czym się Musi Wyróżniać? | zoopers.pl
Jaka karma dla szczeniaka? Czym powinna się wyróżniać?

Jaka karma dla szczeniaka? Czym powinna się wyróżniać?

2022-05-26 | Kategoria: Pies

Prawidłowe żywienie szczeniaka ma ogromny wpływ na jego dorosłe życie, dlatego tak ważny jest wybór wysokiej jakości karmy dla młodego psa. Musi ona zawierać odpowiednie  składniki odżywcze w określonych proporcjach. Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Jaka jest najlepsza karma dla szczeniaka?

Szczeniaki mają nieco inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, niż psy dorosłe. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że młode zwierzęta rosną i się rozwijają. Ich dieta powinna więc dostarczać odpowiednio dużo energii, a także niezbędnego do wzrostu białka. Pożywienie dla szczeniaków musi też zawierać źródła tłuszczów, zwłaszcza wielonasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega 3 oraz omega 6, a także wapnia i fosforu w odpowiednich proporcjach. Najrozsądniej jest więc zdecydować się na wysokiej jakości gotową karmę dla szczeniaków, która dostarczy psiakowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a jednocześnie będzie lekkostrawna dla niedojrzałego jeszcze układu pokarmowego zwierzaka. Pamiętajmy też, że maluch musi być w stanie pogryźć pożywienie. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się karma mokra dla szczeniąt, z którą poradzi sobie nawet mały pies. Producenci żywności dla zwierząt domowych często mają w swojej ofercie specjalne propozycje dla przedstawicieli różnych ras. Karma sucha dla szczeniąt małych ras jest pod względem składu dopasowana do ich indywidualnych potrzeb, a przy tym ma mniejsze i łatwiejsze do pogryzienia granulki. Z kolei ta stworzona z myślą o dużych rasach nie tylko pokrywa zapotrzebowanie na konkretne składniki, ale też zawiera większe kawałki pożywienia, co zapobiega połykaniu granulek w całości i ogranicza zbyt łapczywe jedzenie.

Jak wprowadzić nową karmę?

Skoro wiesz już jaka karma dla szczeniaka będzie najlepsza, nie pozostaje nic innego, jak wprowadzić ją do jadłospisu pupila. Pamiętajmy, że przez ok. 1-2 tygodnie po adopcji psiak powinien zjadać to samo pożywienie, jakie dostawał w poprzednim domu. Maluch z pewnością jest zestresowany zmianą i nową sytuacją, dlatego nie należy dokładać mu stresów. Po tym czasie można zacząć stopniowo wprowadzać nową karmę dodając ją do dotychczasowego pożywienia i co kilka dni zwiększając porcję nowości przy ograniczeniu poprzedniej karmy. Jest to ważne, bo gwałtowne zmiany w diecie u młodych psów z niedojrzałym układem pokarmowym mogą doprowadzić do różnego rodzaju problemów żołądkowych. Jeśli zaś opiekujesz się suczką i jej młodymi, musisz wiedzieć jak powinno się karmić szczeniaka odstawionego od mleka matki, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego u malucha i jednocześnie zapewnić zwierzakowi zdrowy rozwój.

W ofercie sklepu Zoopers znajdziesz suche karmy dla szczeniąt Morando, takie jak Morando Professional Sucha Karma dla Psa Juniora z Kurczakiem.