Jakie Legowisko dla Psa Wybrać? Czym się Kierować? | zoopers.pl
Jakie legowisko dla psa wybrać?

Jakie legowisko dla psa wybrać?

2023-10-10 | Kategoria: Pies

Przyjmując czworonoga pod swój dach, powinniśmy skompletować dla nowego członka rodziny wyprawkę zawierającą wszystkie niezbędne akcesoria. Musimy zapewnić mu nie tylko odpowiednią karmę, miski i zabawki, ale również miejsce do odpoczynku. Jakie legowisko dla psa wybrać i czym kierować się podczas zakupów?

Jakie wybrać legowisko dla psa?

Trudno jednoznacznie stwierdzić jakie legowisko dla psa jest najlepsze, bo wiele zależy od preferencji samego zwierzaka i jego właścicieli. Dla niektórych najważniejsza będzie atrakcyjna cena, dla innych wielofunkcyjność posłania, a dla jeszcze innych łatwość jego czyszczenia czy wzornictwo. Nawet jeśli planujemy spanie z psem w łóżku, warto zapewnić czworonogowi specjalne miejsce do odpoczynku za dnia. Jednym z najważniejszych kryteriów na pewno będzie rozmiar posłania dla pupila. Najlepsze legowisko dla psa to takie, na którym czworonóg będzie mógł się wygodnie ułożyć – na zbyt ciasnym zwierzak nie odpocznie komfortowo, zaś za duże może sprawić, że legowisko będzie mało przytulne. Zdarza się więc, że przy nieodpowiednim rozmiarze czworonóg nie chce korzystać z posłania.

Kolor legowiska dla psa będzie miał drugorzędne znaczenie, jednak jeśli ma ono zostać umieszczone np. w pokoju dziennym, warto wybrać model pasujący do wnętrza. Do wyboru mamy posłania wykonane z różnych materiałów – z tworzywa sztucznego, różnego rodzaju tkanin, a także wikliny. Każdy więc z pewnością znajdzie legowisko, które dobrze będzie komponowało się w nowoczesnym pomieszczeniu, jak i propozycje w wielu kolorach odpowiednie do klasycznego wnętrza.

Najlepsze legowisko dla psa w różnych kształtach

Obecnie właściciele psów mają do wyboru wiele modeli posłań dla swoich pupili. Najprostsze rozwiązanie to poduszka w odpowiednim rozmiarze, która może mieć dowolny kształt – polubią ją zwłaszcza małe i średnie psy. Przy większych zwierzakach dobrze sprawdzają się też najprostsze materace – podczas odpoczynku czworonóg dodatkowo będzie mógł obserwować otoczenie. Z kolei najlepsze legowiska dla psa bojaźliwego to te z daszkiem. Mogą przypominać kształtem domek, koszyk lub jaskinię. Zamknięta przestrzeń w tym przypadku sprawia, że zwierzak czuje się bezpiecznie. Wielu osobom zastanawiającym się jakie jest najlepsze legowisko dla psa, w pierwszej chwili na myśl przychodzi klasyczny model z rantami. Oparcie może być plastikowe lub wykonane z tkaniny wypełnionej miękką pianką. Tego typu legowiska również mają różne rozmiary i kształty, dlatego łatwo wśród nich wybrać odpowiednią propozycję dla konkretnego zwierzaka.

Najlepsze legowiska dla psa z praktycznych materiałów

Wybierając posłanie dla psa, powinniśmy pod uwagę wziąć nie tylko rozmiary legowiska czy jego kształt, ale również materiały, z jakiego zostało ono wykonane. Wysokiej jakości surowce są też bardziej trwałe, co przekłada się na dłuższe użytkowanie psiego łóżka. Oczywiście powinny one również zapewniać pupilowi komfort. Obecnie do wyboru mamy wiele opcji. Najlepsze legowiska dla psa to te, które nie tylko gwarantują wygodę, ale też są łatwe do utrzymania w czystości. Niektóre modele mają więc zdejmowane pokrowce lub wyjmowane poduszki – dzięki temu można je wyprać w pralce. Praktycznym rozwiązaniem są też legowiska wodoodporne, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku szczeniaków na etapie nauki czystości, ale też zwierzaków z różnego rodzaju schorzeniami lub w podeszłym wieku.

Jeśli zastanawiasz się jakie legowisko dla psa będzie odpowiednie, warto zwrócić uwagę także na wypełnienie posłania. W tym przypadku również duże znaczenie ma jakość wykorzystanych materiałów – im są lepsze, tym mniejsze ryzyko, że materac czy poduszka będzie się odkształcać. Do wyboru mamy kulki silikonowe, watę silikonową, a także piankę poliuretanową oraz zrobiony z niej granulat. Zapewniają one odpowiednią cyrkulację i termoizolację, a przy tym gwarantują wygodę zwierzakowi podczas odpoczynku. 

Legowiska dla psa z dodatkowymi funkcjami

Jakie są dobre legowiska dla psów? Oczywiście te, które odpowiadają na konkretne potrzeby zwierzaka i jego opiekuna. Niektóre czworonogi podróżują ze swoimi właścicielami, dlatego w ich przypadku najlepiej sprawdzą się legowiska dla psa 2w1 lub 3w1. Mogą one posłużyć nie tylko jako posłanie, ale również jako transporter dla niewielkich rozmiarów zwierzaka oraz kontener do przewożenia pupila w samochodzie. Tego typu modele zazwyczaj są składane, co ułatwia transport, a dodatkowo mogą też mieć specjalne uchwyty do przyczepienia pasów. To z całą pewnością najlepsze legowiska dla psów, które są zabierane na wycieczki, bo można ich używać zarówno w domu, jak i poza nim, np. w hotelu.

Oprócz legowisk dla psów, które można zabrać ze sobą w podróż, dostępne są również specjalne maty chłodzące, czyli posłania z żelowym wypełnieniem zapewniającym zwierzakowi przyjemny chłód w upalne dni. Tego typu produkty dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego można bez większych trudności znaleźć komfortowe posłanie na lato dla każdego czworonoga.

Jakie legowisko dla szczeniaka wybrać?

Przyjęcie pod swój dach nowego członka rodziny to prawdziwa radość, ale też niemałe wyzwanie, zwłaszcza jeśli planujemy adopcję szczeniaka. Kompletując wyprawkę dla młodego psiaka nie możemy pominąć wygodnego posłania. Czym się kierować podczas zakupów? Istotne znaczenie będzie miał oczywiście rozmiar legowiska, który powinien uwzględniać wielkość psiaka. Jednocześnie trzeba sobie zdawać sprawę, że zwierzak bardzo szybko rośnie, dlatego w krótkim czasie najprawdopodobniej konieczna będzie zmiana posłania na większy model. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup nieco większego legowiska, które posłuży pupilowi przez dłuższy czas. Pamiętajmy, że młode psy są ciekawskie i świat poznają m.in. za pomocą pyszczka. Dodatkowo w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe mogą chętniej gryźć różne przedmioty, aby poradzić sobie ze świądem dziąseł. Aby zminimalizować ryzyko, że psiak odgryzie i połknie fragmenty swojego posłania, rozsądnie będzie wybrać wysokiej jakości model wykonany z bezpiecznych, ale też trwałych materiałów.

Jeśli zastanawiasz się jakie legowisko dla szczeniaka sprawdzi się najlepiej, pomyśl o modelach wykonanych z wodoodpornej tkaniny lub ze zdejmowanymi pokrowcami. Maluch będzie potrzebował trochę czasu na naukę czystości, a zanim zacznie w pełni kontrolować swój pęcherz, sprzątanie znacznie ułatwi nam legowisko, które można wyprać w pralce lub szybko wyczyścić.