Najbardziej popularne imiona dla kotów i kotek! | zoopers.pl
Najbardziej popularne imiona dla kotów i kotek! Oryginalne, Najładniejsze i wiele więcej!

Najbardziej popularne imiona dla kotów i kotek! Oryginalne, Najładniejsze i wiele więcej!

2020-05-28 | Kategoria: Kot

Wielu świeżo upieczonych właścicieli kotów ma niemałe trudności z nadaniem imienia pupilowi. Przyczyną problemu nierzadko jest nieznajomość charakteru zwierzaka. Jeśli nie masz pomysłu na imię dla kota, poniżej znajdziesz wiele inspiracji, które mogą Ci pomóc.

Oryginalne imiona dla kotów – co wziąć pod uwagę?

Właściciele kotów wybierając imię dla swojego zwierzaka najczęściej kierują się jego charakterem lub wyglądem. W przypadku kociąt zadanie to jest o tyle trudne, że ich zachowanie często nie zdradza jeszcze osobowości. Zdarza się też, że wybrane początkowo imię po jakimś czasie zostaje zmienione na takie, które bardziej odzwierciedla koci charakter i lepiej pasuje do noszącego je zwierzaka. Oczywiście wiele też zależy od samych właścicieli – jedni będą woleli zabawne lub proste imię dla kota, inni zaś chętniej wybiorą coś bardziej dystyngowanego. Ciekawych propozycji niezależnie od preferencji jest całkiem sporo, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego.

Najbardziej popularne imiona dla kotek i kocurów

Wśród najbardziej popularnych imion dla kotek wymienia się takie, jak:

-Bajka

-Chanelka

-Doris

-Fela

-Fretka

-Gratka

-Lejdi

-Nutka

-Norka

-Nutka

-Pchełka

-Reszka

-Rózia

-Spinka

-Szarlotka

-Śnieżka

W zestawieniu najczęściej nadawanych kocicom imion nie brakuje zarówno tych zabawnych, jak i nieco bardziej dostojnych. Jeśli przygarnięta przez nas kotka to uosobienie elegancji, dobrym pomysłem może być nadanie jej takich imion, jak

-Amber

-Chanelka

-Coco

-Dafne

-Emma

-Gloria

-Lejdi

-Rita

-Sisi

-Suzi

-Hrabina

Kocury często noszą zaś takie imiona, jak:

-Agrest

-Bekon

-Buras

-Dizel

-Felek

-Filomen

-Futrzak

-Leon

-Mruczek

-Narcyz

-Pazur

-Szeryf

-Tajger

-Tofik

-Whiskas.

Oczywiście nie tylko kotki cechują się dostojnością i elegancją, również wśród kocurów nie brakuje dystyngowanych osobników, które zasługują na wytworne imię. Przykłady to:
- Achilles

-Adonis

-Callisto

-Caspian

-Cezar

-Devon

-Edgar

-Fantaghiro

-Morfeusz

- Valentino

Jeśli zależy nam na imieniu kota oddającym charakter zwierzaka lub nawiązującym do jego wyglądu, ale jednak brzmiącym elegancko, można pupila nazwać np. Mruczysław lub… Szarosław.

Niektórzy nadają swoim kocim pupilom zabawne imiona, które trafnie oddają charakterystyczne cechy zwierzaka. Kot z krótkim pyszczkiem może więc nazywać się Bokser, lubiący polowanie – Kiler, ten o puszystej sierści – Kulka, a z kolei kot o szczupłej budowie ciała bywa nazwany Kryzysem.
Zdarzają się też imiona nawiązujące do bohaterów popularnych filmów animowanych, jak:

-Nemo

-Furia

-Szczerbatek

-Klakier

-Bonifacy

-Filemon.

Najładniejsze imiona dla kotów

Trudno obiektywnie stwierdzić jakie imię dla domowego zwierzaka jest najładniejsze – wszystko zależy od gustu właściciela. Niektórzy decydują się np. na egipskie imiona dla kota, jak Sfinks, Horus, Seth czy Ozyrys, które będą odpowiednie nie tylko dla rasy wyhodowanej w tym kraju. A co jeśli chcemy nazwać kota w taki sposób, aby imię oddawało jego pochodzenie? Ciekawe rosyjskie imiona dla kotów (idealne np. dla kota rosyjskiego niebieskiego) to m.in. to Alyosha, Evgeni, Dima, Grisha, Ivan, Maksim, Konstantin czy Valentin. Kotkę można zaś nazwać Anastasia, Dasha, Ekaterina, Irina, Nadina czy Yelena. A co z pięknymi brytyjczykami? W ich przypadku dobrym rozwiązaniem będą angielskie imiona dla kotów, jak Angel, Bailey, Charlie, Harper, Harry, Jasper, Misty, Molly czy Oscar. Oczywiście ciekawym pomysłem są też amerykańskie imiona dla kotów, jak np. Chloe, Mia, Scarlett, Violet, Liam, Grayson, Lucas czy Jackson.

Jeśli decydujemy się na adopcję rodzeństwa, wartą rozważenia propozycją są takie imiona dla dwóch kotów, jak np. Bolek i Lolek, Jacek i Placek czy wspomniane już Bonifacy i Filemon. Dobrą inspiracją jest też kolor sierści pupila. Imiona dla białych kotów to np. Angel. Krystal, Vanilla, Kokos, Blanka, Sky, Blondi lub Marcepan. Z kolei ciekawe imiona dla czarnych kotów to m.in. Bagheera, Behemot, Luna, Salem, Zorro, Heban, Blackie, Czarnuszka czy Węgielek. A co jeśli jesteśmy właścicielem rudzielca? Pomysły na imiona dla rudych kotów to np. Garfield, Simba, Merida, Weasley, Cynamon, Cooper lub Imbir.

Imię to nie wszystko…

Adopcja kota to ogromna radość dla właściciela, zwykle skupiamy się więc na wyborze imienia oraz kupnie zabawek, misek lub legowiska dla nowego domownika. Przygarniając mruczącego zwierzaka pod swój dach powinniśmy zapewnić mu ponadto pełnowartościową karmę zawierającą wszystkie niezbędne dla zachowania zdrowia składniki. Musimy też pamiętać o jego regularnym odrobaczaniu, nawet jeśli nasz milusiński nie wychodzi z domu. Dobrym wyborem będzie np. pasta odrobczająca, która jest łatwiejsza w aplikacji niż tabletki na robaki. Może też okazać się, że nasz kot złapał pchły. Wówczas konieczne jest zastosowanie specjalnych kropli lub założenie pupilowi obroży zwalczającej te pasożyty. Odpowiednia pielęgnacja kota i zapewnienie mu bezpiecznego domu jest nie mniej ważne, niż wybór pasującego do jego charakteru imienia.