Preparaty przeciwkleszczowe dla psów | zoopers.pl

Preparaty przeciwkleszczowe

Sortuj wg
Pokaż
na stronę

Najlepsze Preparaty na Kleszcze dla Psów

Dlaczego dobry preparat na kleszcze dla psa jest tak ważny? Kleszcze są dla psów niebezpieczne przede wszystkim ze względu na groźne dla czworonogów choroby, które te pasożyty przenoszą, jak m.in. babeszjoza, anaplazmoza czy erlichioza. Nic więc dziwnego, że kleszcz u psa może spowodować u właściciela zwierzaka niepokój. Niestety, obecnie łagodne zimy sprawiają, że sezon na kleszcze trwa właściwie przez cały rok, a ponadto pajęczaki te można spotkać nie tylko w lasach czy na pastwiskach, ale również w miejskich parkach czy na skwerach. Właśnie dlatego warto wiedzieć co odstrasza kleszcze u psa i co zrobić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia chorobami stanowiącymi zagrożenie dla życia pupila. Odpowiednio dobrany preparat na kleszcze dla psa może ochronić czworonoga przed ukąszeniem. Duży wybór tego typu produktów w naszym sklepie pozwoli Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Preparaty na kleszcze dla psa dostępne są w formie obroży, kropel i tabletek, dlatego każdy właściciel czworonoga może wybrać środek wygodny w stosowaniu, a zarazem skuteczny.

Preparaty na Kleszcze dla Szczeniaka

Wybierając preparat na kleszcze dla szczeniaka trzeba szczególnie uważnie zapoznać się z  dołączoną do konkretnego środka na pasożyty ulotką i sprawdzić czy można stosować go u maluchów. Pamiętajmy, że zbyt duża dawka substancji czynnej może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dobrym rozwiązaniem są krople na kleszcze dla szczeniaka dobrane do masy i wieku zwierzęcia. Jeśli zaś chodzi o tabletki na kleszcze dla szczeniaka, to mogą one być stosowane u czworonogów po 8 tygodniu życia, o ile ważą one nie mniej, niż 2 kg. Dobrze dobrany preparat na kleszcze dla szczeniaka skutecznie chroni przed pasożytami, ale też jest bezpieczny dla pupila. Pamiętajmy, że zbyt silne środki na kleszcze dla psów w młodym wieku mogą prowadzić do pojawienia się reakcji alergicznych oraz innych dolegliwości. 

Obroża Przeciw Kleszczom dla Psa

Obroża dla psa przeciw kleszczom to bardzo wygodne rozwiązanie – wystarczy tylko założyć ją pupilowi, aby zaczęła działać po 24-48 godzinach. Do najbardziej popularnych produktów tego typu należy obroża na kleszcze Foresto dostępna w dwóch wersjach – dla kotów i psów o masie poniżej 8 kg, oraz dla większych czworonogów. W zależności od producenta obroża przeciw kleszczom nasączana jest specjalnymi substancjami, które odstraszają kleszcze lub działają biobójczo. Obroża przeciwkleszczowa nasączana naturalnymi olejkami eterycznymi ma na celu odstraszyć pasożyty, co zmniejsza ryzyko, że dojdzie do ukąszenia. Tego typu produkty mogą być stosowane nawet u młodszych zwierzaków. Obroża przeciw kleszczom dla psa może też zwierać substancję czynną, która jest rozprowadzana po wierzchniej warstwie naskórka, a kiedy dojdzie do ukąszenia – uśmierca pasożyty. Jeśli w takiej sytuacji właściciel znajdzie wysuszony kleszcz u psa, oznacza to, że stosowany środek jest skuteczny. A jak działa obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchelna Foresto? Substancja czynna zawarta w tym produkcie zabija pasożyty jeszcze zanim dojdzie do ukąszenia – wystarczy tylko, że będą miały kontakt z preparatem znajdującym się na skórze czworonoga. Podobnie jak w przypadku innych środków, obroża dla psa przeciw kleszczom musi być wybierana z uwzględnieniem masy czworonoga oraz jego wieku.

Tabletki Przeciw Kleszczom dla Psa

Wymieniając preparaty na kleszcze dla psa nie można pominąć również środków podawanych doustnie. Substancja czynna w nich zawarta przenika do krwioobiegu zwierzaka i uśmierca pasożyty po ugryzieniu. Tabletka dla psa na kleszcze zawsze powinna być dobierana z uwzględnieniem masy czworonoga. Tabletki na kleszcze dla psów zazwyczaj nie mogą być stosowane u szczeniąt oraz u pupili o wadze poniżej 2 kg. Trzeba też pamiętać o regularnym ich podawaniu. Najdłużej działające są tabletki na kleszcze dla psa na 3 miesiące, aby więc zapewnić nieprzerwaną ochronę, należy po tym czasie zaaplikować kolejną dawkę. Tabletka na kleszcze dla psa na 6 miesięcy póki co nie jest dostępna, dlatego właścicielom czworonogów, którym zależy na długotrwałej ochronie przed pasożytami, możemy zaproponować inne środki, np. obroże. Trzeba też pamiętać, że tabletki przeciw kleszczom dla psa nie są zalecane zwierzakom z wrażliwym układem pokarmowym, a w przypadku pupili ze schorzeniami nerek lub wątroby, należy skonsultować się z weterynarzem przed podaniem tego typu środków. Lek na kleszcze dla psa może należeć do środków OTC, dlatego zamawiając tego typu preparaty przez internet, należy wybrać odbiór osobisty lub zlecenie odbioru w wybranej firmie kurierskiej.

Krople na Kleszcze dla Psa

Płyn na kleszcze dla psa aplikowany jest pomiędzy łopatki zwierzaka – w ten sposób zmniejszamy ryzyko, że pupil je zliże. Podobnie jak tabletki na kleszcze dla psów, działają one przez kilka tygodni, dlatego trzeba pamiętać o ponownej aplikacji tego środka w odpowiednim czasie. Krople na kleszcze dla psa powinny być dobierane do masy zwierzaka. To ważne, bo zbyt duża dawka substancji czynnej może spowodować skutki uboczne, a za mała nie zapewni skutecznej ochrony. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie krople dla psa na kleszcze będą odpowiednie dla czworonogów mieszkających w domu z kotami. Niektóre z nich zawierają toksyczną dla mruczących pupili permytrynę – dobry preparat na kleszcze dla psa może więc okazać się śmiertelnie niebezpieczny dla kota.

Kupuj Dobre Preparaty na Kleszcze dla Psa w sklepie Zoopers!

Zastanawiasz się co na kleszcze dla psa działa najskuteczniej? Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dobrze dobrany preparat przeciw kleszczom dla psów powinien stanowić skuteczną ochronę, ale też musi być bezpieczny dla czworonoga. Niektóre środki na kleszcze dla psów doskonale działają na pasożyty, ale też wywołują reakcję alergiczną u zwierzaka, a w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak wybrać inne rozwiązanie. Zdarza się też, że preparat na kleszcze dla psa jest niebezpieczny dla mieszkającego z nim w jednym domu kota. Najrozsądniej jest więc skonsultować się z weterynarzem, który podpowie, jaki lek na kleszcze dla psa będzie w konkretnym przypadku najbardziej odpowiedni. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór produktów na pasożyty zewnętrzne. Oferujemy środki m.in. takich marek, jak Forest, Kiltix, Advantix, Bio Protecto, Fiprex, Frontline, Fypryst czy Sabunol. Dostępne w Zoopers środki na kleszcze dla psów to produkty w postaci obroży, kropel i tabletek, dlatego możesz wybrać nie tylko najskuteczniejszy, ale i najwygodniejszy w stosowaniu preparat. Zapraszamy do zakupów!

Co Najlepsze na Kleszcze dla Psa?

Wybierając preparat na kleszcze dla psa należy wziąć pod uwagę sposób aplikacji środka oraz zawartą w nim substancję czynną – niektóre z nich mogą zawierać toksyczną dla kotów permytrynę, dlatego nie można stosować ich u pupili mieszkających w jednym domu z mruczkami. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który preparat przeciw kleszczom dla psów jest najlepszy, bo większość z dostępnych na rynku środków spełnia swoje zadanie, ale mogą one też wywoływać u niektórych zwierząt reakcję alergiczną lub inne dolegliwości. Najrozsądniej jest poradzić się weterynarza, który dobierze skuteczny, ale i bezpieczny dla konkretnego czworonoga preparat na kleszcze. Warto też poznać 3 skuteczne sposoby na ochronę przed kleszczami, dzięki którym spacery z pupilem będą bezpieczniejsze.

Ile kosztuje środek na kleszcze dla psa?

Preparaty na kleszcze mogą różnić się ceną w zależności m.in. od producenta. W naszym sklepie znajdziesz krople na pasożyty w cenie od 11 zł i obroże w cenie od 20 zł.

Jak długo działają środki na kleszcze dla psa?

Preparat na kleszcze dla psa w zależności od rodzaju aplikacji i zawartej substancji czynnej może zapewniać różny czas ochrony przed pasożytami. Krople podawane na skórę pomiędzy łopatki działają zazwyczaj przez ok. miesiąc. Preparat przeciw kleszczom dla psów w postaci obroży z kolei może chronić przez okres od 3 do nawet 8 miesięcy. Wybierając konkretny środek musimy więc pamiętać o ponownym podaniu preparatu lub o zmianie obroży na nową w odpowiednim czasie.

Producenci
Pupil
Kategoria
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila
Specjalne potrzeby
Typ opakowania
Cechy szczególne