Środki na uspokojenie dla psa | zoopers.pl

Preparaty uspokajające

Sortuj wg
Pokaż
na stronę
Ceva Adaptil Calm On - The - Go Collar Obroża Uspokajająca 70 cm

Obroża ADAPTIL Calm  On-the-go  pomaga psu uspokoić się i czuć się dobrze nawet na zewnątrz, podczas szkolenia, przebywania w budzie, w hałasie i gdy pojawia się strach. Zacieśnia więź pomiędzy psem a właścicielem, dzięki stałemu ukojeniu psa. Produkt przebadany klinicznie, używany i rekomendowany przez weterynarzy.

109.50 zł
Ceva Adaptil Spray Uspokajający 60 ml

Redukuje stres związany z podróżą i wizytami u weterynarza. Łagodzi dyszenie, drżenie i niepokój podczas podróży.

96.99 zł
Dolvit Calm 30 Tabletek

...

22.62 zł

Środki na uspokojenie dla psa

Czy warto sięgać po leki uspokajające dla psa? Chociaż każdy kochający właściciel czworonoga stara się zapewnić jak najlepsze życie pupilowi, czasem musi on zmierzyć się ze stresem, a dobrze dobrany preparat uspokajający dla psa może mu pomóc. Wśród tego typu sytuacji wymienić można chociażby przeprowadzkę, pojawienie się nowego członka rodziny, a także wizytę u weterynarza czy podróż samochodem. Specjalny środek uspokajający dla psa złagodzi związany z nimi lęk.

Tabletki Uspokajające dla Psa

Dlaczego tabletki uspokajające dla psów to świetne rozwiązanie? Odpowiednio dobrany środek uspokajający dla psa pozwoli mu się wyciszyć i zrelaksować, dzięki czemu pupil łatwiej poradzi sobie ze stresującą dla niego sytuacją. Czworonogi na niekomfortowe dla nich wydarzenia reagują w różny sposób. Niektóre zwierzęta próbują się chować, są apatyczne i tracą apetyt, inne zaś mogą stać się agresywne. Tabletki uspokajające dla psów łagodzą stres, ułatwiają zwierzęciu zrelaksowanie się, a tym samym pomagają przetrwać trudne chwile. Wśród nich można znaleźć m.in. naturalnie działające preparaty uspakajające dla psa zawierające wyciągi ziołowe, które zmniejszają napięcie mięśniowe i podatność na stres oraz zwiększają ilość serotoniny nazywanej hormonem szczęścia. Dobrze dobrana tabletka uspokajająca dla psa pomoże czworonogowi w trudnych dla niego sytuacjach, ważne jest jednak odpowiednie dawkowanie. Trzeba też pamiętać, że oparte na naturalnych składnikach tabletki dla psa na uspokojenie należy podawać już na kilka dni przed spodziewanym stresującym wydarzeniem.

Krople, Obroże, Karmy i Żele Uspokajające dla Psa

Tabletki uspokajające dla psów to często wybierane przez właścicieli czworonogów rozwiązanie, ale oczywiście nie jedyne. Warto wiedzieć, że pupilowi można pomóc również podając mu specjalny środek uspokajający dla psa w innych formach, zwłaszcza jeśli nie chce on połknąć pastylki. W takiej sytuacji można sięgnąć po preparaty, które działają równie skutecznie, a jednocześnie ich aplikacja jest łatwiejsza, jak np. krople uspakajające dla psa podawane doustnie. Można aplikować je bezpośrednio do pyszczka lub dodać do posiłku, zwłaszcza, że tego typu środki na uspokojenie dla psa mają atrakcyjny smak. Dzięki temu zwierzak chętnie je przyjmuje, a właściciel ma pewność, że krople na uspokojenie dla psa zostały podane w odpowiedniej dawce. To świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy tabletka uspokajająca dla psa kojarzy się zwierzakowi z mało przyjemnym odrobaczeniem czy podawaniem niesmacznych leków. Podobnie działa żel uspokajający dla psa – tego typu środki również są łatwe w aplikacji. Opiekunowie szczególnie lękliwych czworonogów mogą też sięgnąć po preparaty uspokajające dla psa, które działają przez dłuższy czas i nie wymagają większych interwencji, jak np. obroże uspokajające dla psa czy substancje zapachowe uwalniane za pomocą ewaporyzatora. Innym rozwiązaniem jest karma uspokajająca dla psa, która może być stosowana jako wsparcie dla innych środków łagodzących stres, lęk czy nadpobudliwość.

Leki Uspokajające dla Psa

Zastanawiasz się jaki środek uspokajający dla psa będzie najlepszym wyborem? Preparatów tego typu dostępnych bez recepty jest wiele, jednak źle dobrana tabletka na uspokojenie dla psa może spowodować u niego problemy ze zdrowiem. Dlatego zawsze należy podawanie takich środków skonsultować z weterynarzem i dokładnie zbadać zwierzaka. Leki uspokajające dla psa są skuteczne w działaniu i pomagają pupilowi poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, wyciszają go i łagodzą nadpobudliwość oraz agresję. Zdarza się jednak, że takie zachowanie jest objawem choroby lub wynikiem przewlekłego bólu. Zanim podamy leki na uspokojenie dla psa, należy wyeliminować ewentualne kłopoty ze zdrowiem. Dokładne badanie pozwoli też znaleźć najbezpieczniejszy lek dla psa na uspokojenie. Niektóre preparaty tego typu nie mogą być stosowane np. u zwierząt z problemami kardiologicznymi. Weterynarz podczas konsultacji nie tylko pomoże dobrać najskuteczniejszy, a zarazem bezpieczny lek uspokajający dla psa, ale też wyjaśni w jakich dawkach i z jaką częstotliwością podawać go pupilowi.  

Tabletki i Inne Leki Nasenne dla Psa

Zdarza się, że ziołowe środki na uspokojenie dla psa mają zbyt łagodne działanie i nie sprawdzają się w niektórych sytuacjach. Wówczas warto zasięgnąć porady lekarza weterynarii, który podpowie jaki środek uspokajający dla psa będzie skuteczny. W przypadku dłuższych podróży czy innych wydarzeń wywołujących u zwierzaka bardzo silny stres, konieczne bywają tabletki usypiające dla psa. Z całą pewnością przed ich zastosowaniem należy skonsultować się z weterynarzem. Chociaż bez trudu kupimy tabletki nasenne dla psa bez recepty, bezpieczniej jest zasięgnąć porady specjalisty zanim je podamy. Nie tylko pomoże on wybrać najbardziej skuteczne, a przy tym najbezpieczniejsze tabletki na sen dla psa, ale też udzieli dokładnych wskazówek dotyczących sposobu i częstotliwości ich podawania czy dawek dostosowanych do wagi zwierzęcia. Oczywiście środki nasenne dla psa mają też działanie przeciwlękowe i wyciszające. Dzięki temu zapewnią spokojniejszy sen, a jednocześnie będą działać jak środek uspokajający dla psa.

Tabletki Uspokajające dla Psa na Podróż i na Sylwestra

Niektóre czworonogi są lękliwe z natury i stresują je nawet codzienne sytuacje, jak np. spacer. W ich przypadku preparaty uspokajające dla psów mogą być wsparciem podczas budowania pewności siebie i umiejętności radzenia sobie ze stresem podczas spotkań z psim behawiorystą. Zdarza się też, że chociaż pupil jest z natury spokojny i doskonale radzi sobie na co dzień, to lęk wywołują u niego konkretne sytuacje. Dla wielu czworonogów leki dla psa na podróż są niezbędne, aby przetrwać dalsze wyjazdy. Oczywiście tabletki na stres dla psa to nie jedyne rozwiązanie. Warto też poznać inne sposoby na łatwą i przyjemną podróż samochodem – wskazówki te przydadzą się zwłaszcza w sezonie letnich wyjazdów na urlop. Dla zwierząt domowych trudnym czasem jest też koniec roku. Fajerwerki i związany z nimi hałas nierzadko budzą lęk u czworonoga, a tabletki dla psa na sylwestra pomogą mu spokojnie przetrwać tę noc. Wskazówki jak pomóc psu w sylwestra znajdziesz też na naszym blogu!

Producenci
Pupil
Kategoria
Główne źródło białka
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila
Specjalne potrzeby
Typ opakowania
Cechy szczególne