Najbardziej popularne imiona dla kotów i kotek - część 2 | zoopers.pl
Najbardziej popularne imiona dla kotów i kotek - część 2

Najbardziej popularne imiona dla kotów i kotek - część 2

2020-10-07 | Kategoria: Kot

Wybierając imię dla kota często bierzemy pod uwagę cechy charakteru pupila lub jego wyglądu. Zdarza się jednak, że świeżo upieczonemu właścicielowi zaadoptowanego zwierzaka nic nie przychodzi do głowy. Jeśli nie wiesz jak nazwać kota, poniższe propozycje mogą ułatwić podjęcie decyzji.


Najpopularniejsze imiona dla kotek

W zestawieniu najczęściej nadawanych kocicom imion nie brakuje zarówno tych zabawnych, jak i nieco bardziej dostojnych. Jeśli przygarnięta przez nas kotka to uosobienie elegancji, dobrym pomysłem może być nadanie jej takich imion, jak
Amber,
Chanelka,
Coco,
Dafne,
Emma,
Gloria,
Lejdi,
Rita,
Sisi,
Suzi
lub Hrabina.

 

Najchętniej wybierane imiona dla kotów

Oczywiście nie tylko kotki cechują się dostojnością i elegancją, również wśród kocurów nie brakuje dystyngowanych osobników, które zasługują na wytworne imię. Przykłady to Achilles,
Adonis,
Callisto,
Caspian,
Cezar,

Devon,
Edgar,
Fantaghiro,
Morfeusz
czy Valentino.
Jeśli zależy nam na imieniu kota oddającym charakter zwierzaka lub nawiązującym do jego wyglądu, ale jednak brzmiącym elegancko, można pupila nazwać np. Mruczysław lub… Szarosław.

Najładniejsze imiona dla kotów

Trudno obiektywnie stwierdzić jakie imię dla domowego zwierzaka jest najładniejsze – wszystko zależy od gustu właściciela. Niektórzy decydują się np. na egipskie imiona dla kota, jak Sfinks, Horus, Seth czy Ozyrys, które będą odpowiednie nie tylko dla rasy wyhodowanej w tym kraju. A co jeśli chcemy nazwać kota w taki sposób, aby imię oddawało jego pochodzenie? Ciekawe rosyjskie imiona dla kotów (idealne np. dla kota rosyjskiego niebieskiego) to m.in. to Alyosha, Evgeni, Dima, Grisha, Ivan, Maksim, Konstantin czy Valentin. Kotkę można zaś nazwać Anastasia, Dasha, Ekaterina, Irina, Nadina czy Yelena. A co z pięknymi brytyjczykami? W ich przypadku dobrym rozwiązaniem będą angielskie imiona dla kotów, jak Angel, Bailey, Charlie, Harper, Harry, Jasper, Misty, Molly czy Oscar.

Imię to nie wszystko…

Adopcja kota to ogromna radość dla właściciela, zwykle skupiamy się więc na wyborze imienia oraz kupnie zabawek, misek lub legowiska dla nowego domownika. Przygarniając mruczącego zwierzaka pod swój dach powinniśmy zapewnić mu ponadto pełnowartościową karmę zawierającą wszystkie niezbędne dla zachowania zdrowia składniki. Musimy też pamiętać o jego regularnym odrobaczaniu, nawet jeśli nasz milusiński nie wychodzi z domu. Dobrym wyborem będzie np. pasta odrobaczająca, która jest łatwiejsza w aplikacji niż tabletki na robaki. Może też okazać się, że nasz kot złapał pchły. Wówczas konieczne jest zastosowanie specjalnych kropli lub założenie pupilowi obroży zwalczającej te pasożyty. Odpowiednia pielęgnacja kota i zapewnienie mu bezpiecznego domu jest nie mniej ważne, niż wybór pasującego do jego charakteru imienia.

Sprawdź także pierwszą część artykułu o najbardziej popularnych imionach dla kotów i kotek!