Preparaty na Kleszcze dla Kotów | zoopers.pl

Preparaty przeciwkleszczowe

Sortuj wg
Pokaż
na stronę
Pchełka Obroża Pielęgnacyjna Z Dzwoneczkiem Dla Kota 30 cm

Dla kota, dzwonek, p/ektopasożytom Obroża o działaniu wspomagającym ochronę przeciw ektopasożytom skóry, dla kotów. Obroża jest produktem wspomagająco - ochronnym opartym na działaniu olejków eterycznych. Posiada przyjemny zapach, który dodatkowo nie jest lubiany przez owady, np. pchły. Zniechęca je to do przebywania w pobliżu zwierzęcia lub w jego sierści. Obroża działa do 3 miesięcy na pchły i do 4 tygodni na kleszcze. Długość: 30 cm. Kolor: z odblaskiem

17.99 zł

Najlepsze Preparaty na Kleszcze dla Kotów

Dobrze dobrany preparat na kleszcze dla kota zmniejsza ryzyko ugryzienia przez te pajęczaki, a tym samym może uchronić pupila przed przenoszonymi przez pasożyty chorobami, jak babeszjoza, anaplazmoza, borelioza czy zakaźna anemia kotów. Obecnie środki zwalczające kleszcze dostępne są w różnych formach, aby zapewnić zarówno skuteczność działania, jak i wygodę podawania. Musimy przy tym pamiętać, że środek na kleszcze dla kota musi być wybierany z uwzględnieniem wieku i wagi zwierzaka. Stosowanie się do zaleceń producenta to mniejsze ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jego stosowania i pewność, że konkretny preparat przeciw kleszczom dla kota będzie skuteczny. Pamiętajmy też, że w domach, gdzie mieszka nie tylko mruczący czworonóg, ale również pies, środek przeciw kleszczom musi być bezpieczny dla obu zwierzaków.

Najlepsze Preparaty na Kleszcze dla Kotów

Trudno określić jaki środek na kleszcze dla kota jest najskuteczniejszy, bo wiele zależy od wieku zwierzaka, jego masy i stanu zdrowia. Niektóre z dostępnych preparatów nie mogą być stosowane u kociąt, a innych nie zaleca się podawać pupilom z określonymi chorobami. Warto przy tym wspomnieć, że obecnie dostępne są produkty odstraszające kleszcze oraz działające biobójczo w różnych formach, dzięki czemu każdy właściciel mruczącego pupila może wybrać preparat na kleszcze dla kota, który doskonale spełni swoje zadanie, a jednocześnie będzie wygodny w stosowaniu. Jednym z najbardziej popularnych są obroże nasączane substancjami czynnymi działającymi odstraszająco lub zabijającymi kleszcze. Jeśli szukasz chroniącego przez długi czas skutecznego środka, warto sprawdzić jak działa obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchelna Foresto oraz inne tego typu produkty.

Preparaty na Kleszcze dla Kociąt

Wybierając preparat na kleszcze dla kotów, należy uważnie zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi stosowania konkretnego środka. Niektóre z dostępnych produktów nie powinny być podawane kociętom, a zbyt duże stężenie substancji czynnej w tym przypadku może doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych i przykrych dolegliwości. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko pojawienia się pasożytów zewnętrznych u malucha, możesz sięgnąć po środek na kleszcze dla kota, którego skład bazuje na naturalnych olejkach eterycznych. Odstrasza on niechcianych gości, a jednocześnie pielęgnuje skórę pupila i jest dla niego całkowicie bezpieczny. W przypadku nieco starszych czworonogów możesz wybrać preparat na kleszcze dla kota, który działa biobójczo. Musisz jednak upewnić się, że wybrany produkt może być stosowany u młodszych zwierzaków.

Obroża Przeciw Kleszczom dla Kota

Obroże na kleszcze dla kota są nasączane substancją czynną działającą na kleszcze odstraszająco lub biobójczo. Jest ona rozprowadzana po skórze pupila zapewniając mu ochronę przed pasożytami. W naszym sklepie znajdziesz zarówno preparaty z naturalnymi olejkami eterycznymi, które można stosować nawet u kociąt, jak i produkty dla dorosłych zwierzaków. Najbardziej popularna spośród nich to obroża na kleszcze dla kota Foresto, która zapewnia ochronę przed pasożytami nawet przez 8 miesięcy. Aby zmniejszyć ryzyko groźnych dla pupila wypadków, warto upewnić się, że wybrana obroża dla kota przeciw kleszczom ma zabezpieczenie przed uduszeniem i zrywa się w razie szarpnięcia.

Tabletki Na Kleszcze dla Kota

Tabletki przeciw kleszczom dla kota podawane są doustnie, a zawarta w nich substancja czynna przedostaje się do krwioobiegu zwierzaka i uśmierca kleszcze, kiedy dojdzie do ukąszenia. Podobnie jak inne tego typu preparaty, tabletka dla kota na kleszcze powinna być wybierana z uwzględnieniem wieku i masy zwierzaka. Nie zaleca się podawania jej kociętom, kotkom w ciąży i karmiącym oraz czworonogom z niektórymi schorzeniami. Jeśli chcesz mieć pewność, że tabletki na kleszcze dla kota to dobre rozwiązanie w przypadku Twojego pupila, skonsultuj się z weterynarzem.

Krople na Kleszcze dla Kota

Krople przeciw kleszczom dla kota aplikuje się bardzo łatwo – wystarczy zawartość pipety ze środkiem chroniącym przed pasożytami wylać na skórę pomiędzy łopatkami zwierzaka, aby nie miał możliwości jej zlizać. Tego typu preparaty są rozprowadzane po skórze i zabijają kleszcze, kiedy dojdzie do ukąszenia. Krople na kleszcze dla kota są dostępne w różnych stężeniach, dlatego należy dobierać je z uwzględnieniem wielkości pupila, aby zapewnić mu odpowiednią ochronę i zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Wygodnym w stosowaniu produktem jest też spray na kleszcze dla kota, który działa podobnie jak krople.

Kupuj Środki na Kleszcze dla Kota w Zoopers!

Zastanawiasz się jaki preparat na kleszcze dla kota będzie najlepszy w przypadku Twojego zwierzaka? W Zoopers znajdziesz produkty znanych i cenionych marek, jak m.in. Zoopers, Bio Protecto, Fiprex, Frontline, Fypryst czy Sabunol. Oferujemy środki na kleszcze i inne pasożyty w postaci obroży, kropli, tabletek oraz sprayów, dzięki czemu możesz wybrać najwygodniejszą formę aplikacji. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i zapraszamy do zakupów.

Co Najlepsze na Kleszcze dla Kota?

Jeśli nie wiesz jaki środek na kleszcze dla kota wybrać, skonsultuj się z weterynarzem. Pamiętaj, że chociaż dostępne preparaty zwalczające pasożyty zewnętrzne u czworonogów są skuteczne, to nie wszystkie mogą być stosowane u kociąt, kotek karmiących czy ciężarnych lub zwierzaków zmagających się z różnego rodzaju chorobami. Zdarza się też, że preparat doskonale zwalczający kleszcze wywołuje reakcję alergiczną u kota, a wówczas trzeba sięgnąć po inne rozwiązania. 

Ile kosztuje środek na kleszcze dla kota?

Cena preparatów na kleszcze różni się w zależności od producenta, wykorzystanej substancji czynnej czy formy podania. W naszym sklepie znajdziesz krople na kleszcze w cenie już od 11 zł oraz obroże w cenie od 20 zł.

Jak długo działają środki na kleszcze dla kota?

Długość działania środków na kleszcze zależy od rodzaju wybranego preparatu. W przypadku kropli jest to ok. miesiąca, zaś obroże mogą chronić przed pasożytami przez 3 do nawet 8 miesięcy. 

Producenci
Pupil
Kategoria
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila
Specjalne potrzeby