Animedica Dentisept Pasta Do Zębów Dla Psów i Kotów 20 g | Sklep Zoopers | zoopers.pl

Animedica Dentisept Pasta Do Zębów Dla Psów i Kotów 20 g

Producent: Ani medica
Szacowany termin dostawy: 2021-07-27
Wysyłka
Cena
0.1 kg
Do darmowej dostawy zabraknie tylko:
54.21 zł
44.79 zł
(447.90 zł / kg)
Numer produktu: 2019
Ilość
-
+
Dentisept® adhezyjna pasta do zębów dla psów i kotów

 

WŁAŚCIWOŚCI I DZIAŁANIE

Chlorheksydyna jest substancją o ugruntowanym działaniu dezynfekującym, antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Udowodniono, że pozwala utrzymać jamę ustną wolną od osadu oraz przyśpiesza powrót do zdrowia przy zapaleniu dziąseł czy fałdów skórnych. Szczególnie skuteczna jest w jamie ustnej.

  • W przeciwieństwie do innych substancji, chlorheksydyna wiążąc się z białkami i szkliwem uwalnia się powoli przez kolejne 24 godziny. 
  • Dentisept® posiada specjalną formułę pasty, która pozwala na łatwe aplikowanie i przyjmowanie produktu przez zwierzęta oraz przyleganie do błony śluzowej jamy ustnej i zębów.
  • Powstawanie kamienia nazębnego i osadu może zostać spowolnione lub nawet zniwelowane przy regularnym stosowaniu produktu Dentisept®, który ma wpływ na utrzymanie prawidłowego środowiska jamy ustnej.

 

INNE INFORMACJE

Dentisept® jest bardzo dobrze tolerowany. W rzadkich przypadkach, u kotów może wystąpić ślinotok. W przypadku stosowania przez dłuższy okres, Dentisept ® może zabarwić zęby na brązowo. Państwa lekarz weterynarii może w bardzo łatwy sposób usunąć to zabarwienie przy pomocy ultradzwięków.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25° C.

SPOSÓB PODANIA

Przy bezpośrednim podawaniu do jamy ustnej zaleca się przyczepić do tubki załączony aplikator. Pozwoli to na łatwiejszy dostęp do tylnych dziąseł. Zewnętrznie, pastę należy dokładnie rozprowadzić na danym obszarze za pomocą czystego palca. W jamie ustnej pasta jest rozprowadzana poprzez język zwierząt.
Dentisept® można podawać codziennie lub co tydzień w zależności od potrzeb.
W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników podczas stosowania w jamie ustnej, Dentisept® powinien być podawany po posiłku.

SKŁAD

1 g żelu zawiera:
Chlorheksydyna 2 mg
Substancja smakowa
Substancje pomocnicze i pasta

Opinie


Dodaj opinięWyślij