Preparaty na Pchły dla Kotów | zoopers.pl

Preparaty przeciwpchelne

Sortuj wg
Pokaż
na stronę
Pchełka Obroża Pielęgnacyjna Z Dzwoneczkiem Dla Kota 30 cm

Dla kota, dzwonek, p/ektopasożytom Obroża o działaniu wspomagającym ochronę przeciw ektopasożytom skóry, dla kotów. Obroża jest produktem wspomagająco - ochronnym opartym na działaniu olejków eterycznych. Posiada przyjemny zapach, który dodatkowo nie jest lubiany przez owady, np. pchły. Zniechęca je to do przebywania w pobliżu zwierzęcia lub w jego sierści. Obroża działa do 3 miesięcy na pchły i do 4 tygodni na kleszcze. Długość: 30 cm. Kolor: z odblaskiem

17.99 zł

Najskuteczniejsze Preparaty na Pchły dla Kota

Mogłoby się wydawać, że na inwazję pcheł narażone są przede wszystkim koty wychodzące. Tymczasem pasożyty te stanowią zagrożenie nawet dla pupili, które nie opuszczają domu właściciela – pchły może przynieść np. pies. Dlaczego odpowiednio dobrany preparat na pchły dla kota jest tak ważny? Skutecznie działające środki na pchły dla kotów to większa szansa na szybkie zwalczenie tych pasożytów. Jest to istotne, bo ich ugryzienia nie tylko powodują świąd i dyskomfort, ale też mogą prowadzić do reakcji alergicznych czy zakażenia przenoszonymi przez nie chorobami. U ciężko zainfekowanych zwierzaków niekiedy dochodzi również do anemii. Zastanawiasz się co na pchły u kota sprawdzi się najlepiej? W naszym sklepie znajdziesz wiele produktów pozwalających zwalczyć te pasożyty. Pamiętaj, że po zauważeniu insektów na skórze ulubieńca musisz działać jak najszybciej, aby ograniczyć ich rozmnażanie się. Dostępne w naszym sklepie preparaty na pchły dla kota to duży wybór środków w różnej postaci, co pozwoli Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojego zwierzaka. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dowiedzieć się jak działa obroża przeciwpchelna, tabletki na pchły oraz krople zwalczające pasożyty zewnętrzne, aby wybrać odpowiedni produkt.

Preparaty na Pchły dla Kociąt

Wybierając środki na pchły dla kotów, trzeba m.in. wziąć pod uwagę wiek zwierzaka oraz jego masę. Jest to ważne, ponieważ źle dobrane stężenie substancji czynnej może zwiększyć ryzyko pojawienia się skutków ubocznych stosowania preparatu, zaś za małe nie zapewni skutecznej ochrony. Preparat na pchły dla kociąt powinien być bezpieczny dla młodych zwierzaków, dlatego przed zastosowaniem tego typu środków u maluchów należy upewnić się, czy są dla nich przeznaczone. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem mogą okazać się krople na pchły dla kociąt, w których składzie znajdują się wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Tego typu preparaty są bezpieczne dla delikatnej skóry młodego zwierzaka, a nawet mają działanie pielęgnujące i dodatkowo odstraszają pasożyty. Inny preparat na pchły dla kociąt warty rozważenia, to obroża z naturalnymi olejkami. W przypadku nieco starszych zwierzaków można sięgnąć po środek na pchły dla kotów działający biobójczo, oczywiście o ile pupil jest w odpowiednim wieku i osiągnął określoną przez producenta wagę.

Obroża na Pchły dla Kota

Najlepiej, jeśli skuteczny środek na pchły dla kota jest jednocześnie wygodny w stosowaniu. Przykładem takiego rozwiązania są obroże przeciwpchelne dla kota nasączane środkami odstraszającymi pchły lub działającymi biobójczo. Substancja czynna rozprzestrzenia się po skórze zwierzaka zabijając pasożyty i przerywając ich cykl rozwojowy, dzięki czemu z jaj nie rozwijają się nowe osobniki. Niektóre z nich działają na pasożyty dopiero po ukąszeniu żywiciela, a inne, jak np. obroża przeciwpchelna dla kota Foresto, zabijają je jeszcze zanim dojdzie do ugryzienia – wystarczy kontakt pcheł z substancją czynną znajdującą się na skórze czworonoga. Obroża na pchły dla kota jest przede wszystkim wygodna, a przy tym ma długi czas działania, bo zapewnia ochronę nawet przez okres 8 miesięcy. Obroża dla kota przeciw pchłom powinna być dobierana do masy zwierzaka, warto też sprawdzić, czy wybrany produkt ma zabezpieczenie przed uduszeniem i zrywa się przy mocniejszym szarpnięciu.

Tabletki na Pchły dla Kota

Inne rozwiązanie pozwalające uporać się z pasożytami zewnętrznymi u mruczącego czworonoga, to tabletki na pchły dla kota. Są podawane doustnie, a zawarta w nich substancja czynna dostaje się do krwioobiegu zwierzaka. Kiedy dojdzie do ukąszenia, pchła ginie. Tabletka na pchły dla kota działa przez okres kilku tygodni w zależności od konkretnego preparatu, aby więc zapewnić zwierzakowi stałą ochronę przed pasożytami, konieczne jest ponowne podanie środka po upływie określonego przez producenta czasu. Tego typu preparat na pchły dla kota musi być wybierany z uwzględnieniem masy zwierzaka oraz jego wieku. Nie zaleca się go w przypadku czworonogów z wrażliwym układem pokarmowym, zaś w przypadku przewlekłych schorzeń należy skonsultować się z weterynarzem. Specjalista podpowie, jaki środek na pchły dla kota zmagającego się z chorobą będzie najbezpieczniejszy. 

Krople na Pchły dla Kota

Skuteczny środek na pchły dla kota może mieć różną postać, a wybór konkretnego produktu w dużej mierze zależy od samego zwierzaka. Zdarza się, że pupil nie toleruje obroży, a tabletek nie może przyjmować np. z powodu przewlekłych chorób. Jeśli potrzebujesz coś na pchły dla kota, dobrym rozwiązaniem może okazać się produkt w płynie. Płyn na pchły dla kota zazwyczaj aplikuje się pomiędzy łopatkami, jednak dostępne są również preparaty w aerozolu. Spray na pchły dla kota świetnie sprawdzi się, jeśli chcemy szybko wyeliminować problem z pasożytami. Ta forma umożliwia też pozbycie się pcheł z domu. W naszym sklepie dostępne są także krople na pchły dla kota spot on, a więc aplikowane pomiędzy łopatki czworonoga. Wybierając tego typu preparat należy wziąć pod uwagę masę zwierzaka. Krople dla kota na pchły pakowane są w pipety ułatwiające dawkowanie i podawanie środka na skórę. Po ok. miesiącu konieczne jest zastosowanie tego typu preparatów po raz kolejny, aby zapewnić pupilowi stałą ochronę przed pasożytami. Należy też pamiętać, że krople przeciw pchłom dla kota u niektórych zwierzaków mogą powodować reakcję alergiczną, a wówczas konieczne jest sięgnięcie po inny preparat.

Kupuj Skuteczne Środki na Pchły dla Kota w Zoopers!

Najskuteczniejszy preparat na pchły dla kota to ten, który zwalcza pasożyty, a jednocześnie jest wygodny w stosowaniu. Wybór konkretnego środka zależy od wielu czynników – masy i wieku zwierzaka, a także od ewentualnych dolegliwości, z jakimi pupil się zmaga. Dostępne w naszym sklepie środki na pchły i inne pasożyty zewnętrzne to produkty znanych i cenionych marek, jak m.in. Foresto, Bio Protecto, Fiprex, Frontline, Fypryst czy Sabunol. Duży wybór to gwarancja, że znajdziesz skutecznie działający i bezpieczny preparat na pchły dla kota dorosłego oraz malucha. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i zapraszamy do zakupów!

Jaki jest najskuteczniejszy środek na pchły dla kota?

Preparat na pchły dla kota należy wybierać z uwzględnieniem jego masy i wieku oraz stanu zdrowia. Większość dostępnych na rynku środków przeciwko pasożytom zewnętrznym działa skutecznie i spełnia swoją rolę, jednak może się okazać, że niektóre z nich nie mogą być stosowane np. u kociąt, karmiących i ciężarnych kotek lub ze względu na reakcję alergiczną lub choroby przewlekłe. Jeśli masz wątpliwości jaki preparat przeciw pchłom dla kota wybrać, poradź się weterynarza. Specjalista z pewnością podpowie, jaki środek będzie najlepszy dla Twojego pupila.

Ile kosztuje środek na pchły dla kota?

Cena preparatów zwalczających pasożyty zewnętrzne u zwierząt domowych różni się w zależności od rodzaju produktu i od marki. W Zoopers kupisz krople na pchły już za ok. 11 zł i obroże przeciwpchelne za ok. 20 zł. Duży wybór preparatów to gwarancja, że znajdziesz u nas środek na pchły dla kota na każdą kieszeń.

Jak długo działają środki na pchły dla kota?

Wybierając preparat na pchły dla kota powinniśmy też zwrócić uwagę na czas jego działania, aby w odpowiednim momencie podać kolejną dawkę środka i tym samym zapewnić pupilowi stałą ochronę przed pasożytami. W przypadku kropli okres ochrony sięga ok. miesiąca. Nieco dłużej przed inwazją pcheł zabezpieczają obroże – od 3 do nawet 8 miesięcy. Zobacz jak działa obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchelna Foresto, aby podjąć bardziej przemyślaną decyzję.

Producenci
Pupil
Kategoria
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila
Specjalne potrzeby