Preparaty przeciw pchłom dla psów | zoopers.pl

Preparaty przeciwpchelne

Sortuj wg
Pokaż
na stronę

Najskuteczniejsze Środki na Pchły dla Psa

Pchły są niebezpieczne dla psów z kilku powodów. Ich ugryzienia powodują świąd i dyskomfort, ale mogą też wywołać reakcję alergiczną, a dodatkowym zagrożeniem są choroby przenoszone przez te pasożyty. Inwazja pcheł może doprowadzić do powstania stanów zapalnych skóry, a także do anemii, zwłaszcza u zwierzaków w podeszłym wieku i szczeniąt. Jak skutecznie zwalczyć pchły? Oczywiście stosując odpowiednio dobrane środki na pchły dla psów, które zapewniają skuteczną ochronę przed tymi pasożytami, a tym samym stanowią profilaktykę przenoszonych przez nie chorób. Właściciele czworonogów mają obecnie duży wybór produktów chroniących pupila przed tego typu zagrożeniami. W naszym sklepie znajdziesz zarówno preparat na pchły dla psa, który zmniejsza ryzyko pojawienia się nieproszonych gości, jak i produkty pozwalające zwalczyć pasożyty już bytujące na organizmie żywiciela i w jego otoczeniu.

Najskuteczniejsze Środki na Pchły dla Psa

Trudno jednoznacznie wskazać najskuteczniejszy środek na pchły dla psa. Tego typu preparaty dostępne są w różnych postaciach – kropel aplikowanych na skórę, sprayów lub tabletek. Dostępne są również obroże przeciwpchelne, które wielu właścicieli psów ceni za wygodę stosowania i skuteczność. Warto jednak pamiętać, że preparat na pchły dla psa powinien być dobierany do wieku zwierzaka i jego masy, a także z uwzględnieniem ewentualnych problemów zdrowotnych. Zbyt duże stężenie substancji czynnej może zwiększyć ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, zaś za małe nie zapewni odpowiedniej ochrony. Pamiętajmy też, że skuteczny środek na pchły dla psa powinien być jednocześnie bezpieczny dla samego czworonoga. Właśnie dlatego tabletki na pchły dla psa nie są zalecane w przypadku zwierzaków z wrażliwym układem pokarmowym. Niektórych obroży nie można zaś stosować u szczeniąt. Wybierając skuteczny środek na pchły dla psa należy więc zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi stosowania tego typu preparatów.

Preparaty na Pchły dla Szczeniaka

Wybierając preparat na pchły dla szczeniaka należy pamiętać, że nie wszystkie dostępne środki zwalczające te pasożyty są bezpieczne dla maluchów. Właśnie dlatego trzeba uważnie czytać zalecenia producentów i stosować wyłącznie krople na pchły dla szczeniaka oraz inne produkty przeznaczone dla młodych zwierząt. Obecnie dostępne są różnego rodzaju preparaty, które mogą być stosowane u kilkumiesięcznych psiaków. Dobrym rozwiązaniem bywa też obroża przeciwpchelna dla szczeniaka z naturalnymi olejkami, która będzie odstraszać pasożyty, a jednocześnie nie spowoduje przykrych dolegliwości u pupila.

Obroża Przeciwpchelna dla Psa

Obroża dla psa przeciwpchelna to jedno z najwygodniejszych rozwiązań – wystarczy po prostu założyć ją pupilowi pamiętając o wyborze produktu dobranego do masy zwierzaka. Jak działa obroża przeciwpchelna? Tego typu produkty są wytwarzane z tworzywa nasączonego olejkami eterycznymi, środkami odstraszającymi pasożyty zewnętrzne lub działającymi biobójczo. Substancja czynna rozprowadzana jest w trakcie noszenia obroży po skórze zwierzaka, dzięki czemu minimalizuje ryzyko inwazji pcheł lub zabija je po ugryzieniu. Obroża przeciwpchelna Foresto działa na pasożyty nawet zanim dojdzie do ukąszenia. Opaska na pchły dla psa oczywiście musi być zmieniana na nową z odpowiednią częstotliwością, aby zapewnić stałą ochronę przed pasożytami. Trzeba też pamiętać, że nie każda obroża przeciwpchelna może być stosowana u pupili, które np. śpią z właścicielami.

Tabletki na Pchły dla Psa

Jak działają tabletki dla psów na pchły? Po podaniu tego typu środków substancja czynna zawarta w pigułkach dostaje się do krwioobiegu zwierzaka. Aby więc doszło do kontaktu pasożyta z preparatem, pchła musi ukąsić czworonoga. Działają one przez okres kilku tygodni, aby więc zapewnić stałą ochronę, trzeba pamiętać o ponownej ich aplikacji w odpowiednim czasie. Preparat na pchły dla psa w postaci tabletek nie powinien być stosowany u zwierząt mających choroby układu pokarmowego, a także u suk w czasie ciąży i laktacji. Nie podaje się go również czworonogom o masie ciała poniżej 2 kg.

Krople na Pchły dla Psa

Inny wygodny w użytkowaniu preparat na pchły dla psa to krople spot on, które należy zaaplikować na skórę zwierzaka pomiędzy łopatkami, aby zminimalizować ryzyko, że pupil je zliże. Krople na pchły dla psa po podaniu na skórę zaczynają działać po ok. 24-48 godzinach. Wchłaniają się do naskórka, a następnie rozprzestrzeniają po jego warstwach. Substancja czynna gromadzi się w gruczołach łojowych i jest wydalana do najbardziej zewnętrznych warstw naskórka, przy czym wchłania się do organizmu czworonoga w niewielkich ilościach. Pchły po ukąszeniu zwierzaka doznają paraliżu i odpadają. Wybierając tego typu preparat na pchły dla psa należy wziąć pod uwagę masę pupila.

Kupuj Skuteczne Środki na Pchły dla Psa w sklepie Zoopers!

Odpowiednio dobrany preparat na pchły dla psa to skuteczna, ale też bezpieczna dla czworonoga ochrona przed pasożytami zewnętrznymi. W naszym sklepie znajdziesz produkty znanych i cenionych marek, jak m.in. Foresto, Bio Protecto, Fiprex, Frontline, Fypryst czy Sabunol. Oferowane przez nas środki na pchły dla psów dostępne są w różnych postaciach, jak np. obroża, krople spot on lub spraye, co pozwala znaleźć najwygodniejszą formę ochrony dla każdego zwierzaka. Pamiętajmy też, że kupując lek na pchły dla psa bez recepty należy wybrać odbiór osobisty lub zlecenie odbioru w firmie kurierskiej. Sprawdź naszą ofertę i znajdź najlepszy preparat na pchły dla psa!

Jaki jest najskuteczniejszy środek na pchły dla psa?

Trudno stwierdzić jednoznacznie, który z dostępnych na rynku preparatów na pchły jest najbardziej skuteczny, bo wiele zależy od samego zwierzaka i od zawartej w danym produkcie substancji czynnej. Możesz je porównać i sprawdzić jak działa obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa Foresto oraz inne środki tego typu. Większość spełnia swoją rolę, jednak niektóre z nich nie powinny być stosowane u szczeniaków czy zwierząt zmagających się z różnego rodzaju chorobami. Zdarza się też, że skuteczny w działaniu produkt powoduje podrażnienia u konkretnego czworonoga, a wówczas trzeba poszukać innego rozwiązania.

Ile kosztuje środek na pchły dla psa?

Ceny preparatów na pchły różnią się w zależności od marki czy sposobu działania. W naszym sklepie znajdziesz krople na pchły dla psów w cenie od ok. 11 zł oraz obroże przeciwpchelne w cenie od 20 zł. Z pewnością znajdziesz więc skuteczny, a jednocześnie przystępny cenowo produkt chroniący Twojego psa przed pasożytami.

Jak długo działają środki na pchły dla psa?

Czas działania środków na pchły może różnić się w zależności od wybranego preparatu. Krople zapewniają ochronę przez okres ok. 1 miesiąca, zaś obroże od 3 do nawet 8 miesięcy. 

Producenci
Pupil
Kategoria
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila
Specjalne potrzeby
Typ opakowania
Cechy szczególne