Amflee 50 mg kot 10 pipet *roztwór KRKA | zoopers.pl

Amflee 50 mg kot 10 pipet *roztwór

Producent: Krka
Szacowany termin dostawy:
Wysyłka
Cena
0.12 kg
Do darmowej dostawy zabraknie tylko:
17.72 zł
chwilowy brak towaru
81.28 zł
(677.33 zł / kg)
Numer produktu: 3110

- zaloguj się żeby dodawać produkty do ulubionych
WSKAZANIA LECZNICZE
Leczenie i przeciwdziałanie infestacji pcheł (Ctenocephalides felis), kleszczy (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.) i wszołów (Felicola subrostratus) u kotów. Produkt wykazuje trwałe działanie insektobójcze przez okres do 5 tygodni wobec pcheł i działanie bójcze do 2 tygodni wobec kleszczy. Produkt może być stosowany jako element strategii leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), o ile zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii.

PRZECIWWSKAZANIA
Ze względu na brak dostępnych danych produktu nie należy stosować u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni lub ważących mniej niż 1 kg. Nie stosować produktu u zwierząt chorych (cierpiących na choroby układowe, gorączkę) lub u zwierząt w okresie rekonwalescencji. Nie stosować produktu u królików ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, a nawet zgonu. Nie stosować u zwierząt z nadwrażliwością na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką produktu.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, produkt ten znajduje się na liście OTC i jego zakup jest możliwy wyłącznie przy wyborze odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej.
 
Dawkowanie:
Należy podać zawartość 1 pipetki jednodawkowej o pojemności 0,5 ml na skórę między łopatkami.

Droga podawania: Podanie zewnętrzne, na skórę (przez nakrapianie). Sposób podawania: Należy wyjąć pipetkę jednodawkową z opakowania. Trzymając pipetkę w pozycji pionowej, odkręcić i zdjąć końcówkę. Odwrócić końcówkę i umieścić drugim końcem na pipetce. Nacisnąć i przekręcić końcówkę, aby przebić zamknięcie, po czym zdjąć ją z pipetki. Odgarnąć sierść zwierzęcia na grzbiecie pomiędzy łopatkami tak, aby widoczna była skóra. Przyłożyć koniec pipetki do skóry i kilkukrotnie ścisnąć, w celu wyciśnięcia jej zawartości bezpośrednio na skórę.

ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA
Ze względu na brak odpowiednich badań dotyczących bezpieczeństwa minimalny okres pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie. Należy uważać, aby nie zwilżyć nadmiernie produktem sierści, ponieważ spowoduje to posklejanie włosów w miejscu podawania produktu. Gdyby jednak do tego doszło, posklejanie ustępuje w ciągu 24 godzin po podaniu produktu.

Opinie


Dodaj opinięWyślij