Bayer Kiltix Obroża Średnia 53 cm BAYER | zoopers.pl

Bayer Kiltix Obroża Średnia 53 cm

Producent: BAYER
Szacowany termin dostawy: 2020-10-29
Wysyłka
Cena
Numer produktu: 195
Ilość
-
+
Spacery z psem, chociaż relaksujące, mogą zakończyć się nieprzyjemnie: złapaniem kleszcza. Zwierzę jest również stale narażone na inwazję pcheł. Na szczęście istnieje przeciwpchelna i przeciwkleszczowa obroża Kiltix dla psa. Zwalcza obecnych intruzów oraz chroni przed nowymi. Powinna być noszona stale – poza momentami kąpieli – by wyeliminować ryzyko pcheł i kleszczy raz na zawsze. Uwaga, nie należy jej stosować u szczeniąt poniżej trzeciego miesiąca życia i u psów ze zmianami skórnymi oraz dolegliwościami pokarmowymi, moczowymi, płucnymi i sercowo-naczyniowymi.
  • Chroni psy przed kleszczami Rhipicephalus sanguineus i Ixodes ricinus, a także pchłami Ctenocephalides canisCtenocephalides felis.
  • Usuwa obecne pasożyty oraz zapobiega ich nawrotowi.
  • Zawiera substancje czynne: propoksur i flumetrynę.
  • Preparat zawarty w obroży zaczyna działać już w trakcie pierwszej doby od założenia.
  • Działanie utrzymuje się do sześciu (u małych psów) lub siedmiu miesięcy (u dużych psów) po założeniu.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, produkt ten znajduje się na liście OTC i jego zakup jest możliwy wyłącznie przy wyborze odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej.
 
U średnich psów należy stosować jedną obrożę długości ok. 53 cm (30,2 g) zapinając ją luźno na szyi zwierzęcia przeciągając klamerkę. Obroża powinna być noszona stale z wyjątkiem kąpieli. Można ją założyć ponownie, gdy sierść wyschnie.

Należy wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm.

Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 7-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne.
Skuteczność oraz czas działania obroży są zależne od jakości i stanu sierści oraz ilości pasożytów w środowisku. W przypadku zmniejszania się skuteczności obroży, może być konieczna jej wcześniejsza wymiana.
Substancje czynne:
propoksur            3,02 g
flumetryna           0,68 g

Substancje pomocnicze:
Dwu-n-butylu adypinian
Glikolu propylenowego oktaniano-dekanian
Oksyetylowany olej sojowy
Kwas stearynowy
Winylu polichlorek
Mieszanina barwników – żelaza tlenek, żółty (E 172) 37,91%, tytanu dwutlenek (E 171) 62,09 %

Opinie


Dobry zakup
Anna
2020-05-13

Zakup oraz obsługę oceniam dobrze.


Dodaj opinięWyślij