Controline 67 mg Małe Psy 3 Pipety PFIZER | zoopers.pl

Controline 67 mg Małe Psy 3 Pipety

Producent: Pfizer
Szacowany termin dostawy: 2021-05-11
Wysyłka
Cena
Numer produktu: 2857
Ilość
-
+
  • Do leczenia infestacji pcheł (Ctenocephalides spp) i kleszczy (Rhipicephalus sanguineus i Ixodes Ricinus). Produkt wykazuje skuteczność przeciw nowym infestacjom dorosłych pcheł przez 2 miesiące.
  • Działanie roztoczobójcze wobec kleszczy (Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus) trwa 1 miesiąc. W przypadku Ixodes ricinus i Rhipicephalus sanguineus, kleszcze są zazwyczaj zabijane w ciągu 48 godzin po pierwszym podaniu produktu.
  • Produkt nie wykazuje natychmiastowego działania roztoczobójczego, gdy w momencie podawania obecne są kleszcze Dermacentor reticulatus, jednak kleszcze są zazwyczaj zabijane w ciągu tygodnia po pierwszym podaniu produktu
  • Produkt może być stosowany jako element strategii leczenia alergicznego, pchlego zapalenia skóry (APZS), o ile zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii. 

PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u szczeniąt młodszych niż 2 miesiące lub szczeniąt i psów o masie ciała mniejszej niż 2 kg. Nie stosować u chorych zwierząt (choroby układowe, gorączka) lub wracających do zdrowia. Nie stosować u królików, ponieważ mogą wystąpić działania niepożądane, a nawet śmierć. Produkt jest przeznaczony tylko dla psów. Nie stosować u kotów ponieważ może to prowadzić do przedawkowania. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką produktu.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, produkt ten znajduje się na liście OTC i jego zakup jest możliwy wyłącznie przy wyborze odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej.
 
Droga podania i dawkowanie:
Tylko do podania zewnętrznego. Podawać przez aplikację na skórę, w dawce odpowiadającej masie ciała zgodnie z poniższą tabelą:

Masa ciała
  • Dawka 2 – 10 kg 1 pipeta Controline 67 mg roztwór do nakrapiania dla małych psów

Sposób podania:

Wyjąć pipetę z blistra. Trzymać pipetę pionowo. Ostukać węższą część pipety by zapewnić, że cała zawartość znajduje się w głównej części pipety. Przekręcić i pociągnąć końcówkę pipety by umożliwić jej opróżnienie. Rozdzielić włosy zwierzęcia i odsłonić skórę. Umieścić końcówkę pipety bezpośrednio nad odsłoniętą skórą i wycisnąć delikatnie zawartość pipety w dwóch miejscach wzdłuż grzbietu psa, najlepiej u podstawy głowy i pomiędzy łopatkami, podając połowę zawartości w każdym z miejsc. Nacisnąć kilkukrotnie pipetę, by upewnić się że podano całą dawkę. Należy zachować ostrożność i unikać nadmiernego zmoczenia produktem włosów, ponieważ może to powodować ich zlepianie w miejscu podania, co ustępuje w ciągu 24 godzin po podaniu. Łuski i kryształki na włosach mogą być obserwowane w miejscu podania do 48 godzin. Ważne jest by zagwarantować podanie produktu w miejscu, z którego zwierzę nie może go zlizać i zapewnić by zwierzęta nie wylizywały się nawzajem po podaniu produktu. Schemat leczenia: W celu zapewnienia optymalnej kontroli infestacji pcheł i/lub kleszczy schemat leczenia powinien być dostosowany do miejscowej sytuacji epidemiologicznej. Ze względu na brak badań bezpieczeństwa, najmniejsze przerwy pomiędzy podaniem produktu powinny wynosić 4 tygodnie.
Roztwór do nakrapiania. Przezroczysty, jasnobursztynowy roztwór

1 pipeta zawiera:
Fipronil: 67 mg
Butylohydroksyanizol E320 0,134 mg
Butylohydroksytoluen E321 0,067 mg

Opinie


Dodaj opinięWyślij