Fiprex XL Psy 40 - 60 kg 1 Pipeta | Sklep Zoopers | zoopers.pl

Fiprex XL Psy 40 - 60 kg 1 Pipeta

Producent: Vet-agro
Szacowany termin dostawy: 2021-10-28
Wysyłka
Cena
Numer produktu: 1354
Ilość
-
+
DLA PSÓW OD 40 DO 55 KG


Fiprex® to linia weterynaryjnych produktów leczniczych przeznaczona do zwalczanie kleszczy, pcheł i wszy u psów i kotów. Fiprex® SPOT-ON jest roztworem do nakrapiania bezpośrednio na skórę. Substancją czynną zawartą w preparatach linii Fiprex® jest fipronil – insektycyd i akarycyd, łączący wysoką skuteczność w eliminowaniu kleszczy i pcheł z niską toksycznością dla zwierzęcia i jego otoczenia a przede wszystkim dla człowieka.

JAK DZIAŁA FIPREX®

Produkty z linii Fiprex® eliminują większość kleszczy wgryzionych w skórę Twojego czworonoga w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo – zabijając je. Produkty z linii Fiprex® tworzą na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni. Preparaty nie zabezpieczają przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.

Sposób użycia

Produkty z linii Fiprex® SPOT-ON można stosować u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg oraz u kociąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 1 kg. Fiprex® jest odporny na działanie wody i promieni słonecznych przy czym nie należy kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkty należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.

Produkt podawać zewnętrznie, bezpośrednio na skórę psa o masie od 40 kg do 55 kg w ilości 1 tubki.
Jedna tubka 5,5 ml zawiera: Substancja czynna: Fipronil 412,5 mg Substancje pomocnicze: Butylohydroksytoluen (E-321) 16,5 mg Butylohydroksyanizol (E-320) 16,5 mg

Opinie


Dodaj opinięWyślij