5 najlepszych zabaw z psem na spacerze! | zoopers.pl
5 najlepszych zabaw z psem w trakcie spaceru!

5 najlepszych zabaw z psem w trakcie spaceru!

2021-01-04 | Kategoria: Pies

Regularne wyprowadzanie psa jest konieczne, aby zwierzak mógł zaspokoić potrzeby fizjologiczne. Warto pamiętać, że wyjście z domu to również świetna okazja do aktywnego spędzania czasu, a tym samym – rozładowania nadmiaru energii oraz do ćwiczeń angażujących umysł pupila. Jakie zabawy z psem na spacerze sprawdzą się najlepiej? Poniżej 5 propozycji!

Aportowanie

Aportowanie to niewątpliwie jedna z najbardziej lubianych przez psy zabaw. Wystarczy zabrać ze sobą na spacer piłkę lub inną zabawkę, ale doskonale sprawdzi się też znaleziony w parku czy lesie patyk. Oczywiście powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie pupila – do rzucania wybierajmy gałęzie bez ostro zakończonych końców, aby psiak się nie pokaleczył. Najlepszym miejscem do tej zabawy jest przestrzeń z dala od ulicy, w przeciwnym razie zwierzak zaangażowany w aportowanie może wpaść pod samochód.

Zabawy siłowe z psem

Do tej zabawy potrzebny będzie kawałek solidnego sznurka albo specjalny szarpak. Właściciel chwyta zabawkę z jednej strony, pies łapie ją w zęby z drugiej i każde ciągnie w swoją stronę. Taka zabawa wzmacnia więź pomiędzy opiekunem a jego pupilem i pozwala skutecznie rozładować energię. Warto więc po kilku minutach intensywnego przeciągania zrobić sobie chwilę przerwy na odpoczynek. Ta forma aktywności doskonale sprawdzi się również jako zabawa z psem w domu podczas kwarantanny.

Szukanie smakołyków czyli najlepsze zabawy z psem

Ta zabawa angażuje również psi umysł, dlatego warto wprowadzić ją do codziennych spacerów. Na czym polega? Przysmaki chowamy w różnych miejscach, a następnie zachęcamy psa do ich odszukiwania. Smakołyki można ukryć pod liściem czy pod krzewem lub wetknąć w popękaną korę drzewa. Przestrzeń, na której ukrywać będziemy przysmaki, nie powinna być zbyt duża, aby nie utrudniać nadmiernie zwierzakowi zadania. Ponieważ ta zabawa zachęca pupila do zaglądania w zarośla, warto zaopatrzyć się w akcesoria na spacer chroniące przed kleszczami.

Ćwiczenie podstawowych komend

Wyjście z psem na spacer to również doskonała okazja, aby ćwiczyć posłuszeństwo i podstawowe komendy. Aby nauka nie była dla psa nudnym treningiem, warto tego typu polecenia przeplatać właśnie z zabawą. Wspólna aktywność sprawia, że zwierzak większą uwagę zwraca na swojego właściciela, a tym samym chętniej wypełnia jego polecenia. Oczywiście po każdej prawidłowo wykonanej komendzie należy pupila pochwalić, można też wręczyć mu przysmaki treningowe po dobrze wykonanym zadaniu, co dodatkowo zachęci psa do posłuszeństwa.