Co może zjeść nasz kot z grilla? | zoopers.pl
Co może zjeść nasz kot z grilla? Co mu będzie smakować?

Co może zjeść nasz kot z grilla? Co mu będzie smakować?

2022-08-08 | Kategoria: Kot

Przy sprzyjającej pogodzie sezon grillowy może trwać od wiosny nawet do jesieni. Pyszne dania z rusztu zachęcają do wspólnego biesiadowania nie tylko naszych gości, ale również zwierzęta domowe. Czy grill dla kota jest dobrym pomysłem? Co można podać pupilowi, a jakie produkty mogą mu zaszkodzić?

Z kotem na grillu – czego nie podawać?

Mocno przyprawione mięso czy kiełbasa z grilla z całą pewnością nie są daniami odpowiednimi dla kota. Zawarta w nich sól negatywnie wpływa na pracę nerek zwierzaka, a ponadto do tego typu potraw nierzadko dodawane są cebula i czosnek. Te warzywa absolutnie nie powinny znaleźć się w diecie kota, ponieważ mogą uszkadzać czerwone krwinki, a to z kolei prowadzi do anemii. Problemem bywają też kruche kości w skrzydełkach czy udkach z kurczaka, które mogą poranić przełyk pupila. Warto przy tym wspomnieć, że serwowane podczas spotkań przy grillu potrawy nierzadko są tłuste. Koty po takim posiłku mogą cierpieć z powodu niestrawności objawiającej się wymiotami, zaparciami czy bólem brzucha. 

Co można podać kotu z grilla?

Jeśli chodzi o mięso, najlepszym wyborem dla kota będzie zawierająca duże ilości tauryny wołowina. Planując poczęstowanie smakołykami z grilla naszego ulubieńca, rozsądnie jest przygotować specjalnie dla niego porcję mięsa bez żadnych przypraw. Oczywiście musimy też pamiętać o wystudzeniu takich kąsków przed zaserwowaniem kotu, aby ograniczyć ryzyko jego poparzenia się. Co jeszcze może zjeść kot z grilla? Niektóre warzywa. Odpowiednie dla niego będą słodka papryka bez gniazd nasiennych i cukinia. Są one lekkostrawne, a ponadto zawierają witaminy, dlatego bez obaw można je podawać zwierzakowi, oczywiście o ile wcześniej ich nie przyprawimy. 

Co zamiast dań z grilla?

Nawet jeśli Twój zwierzak domaga się smakołyków z rusztu, bezpieczniej będzie mu nie ulegać. Wyjątek stanowią wymienione wyżej bezpieczne dla kota produkty z grilla bez dodatku przypraw. Aby uchronić ulubieńca przed niestrawnością czy innymi dolegliwościami, najrozsądniejszym wyborem będzie po prostu dobrej jakości mokra karma dla kotów. Jest bardziej aromatyczna od suchej, a ponadto dostępna w różnych wersjach smakowych, dlatego pupil powinien się na nią skusić. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zwierzak biesiadował razem z nami. A jeśli domaga się kąsków ze stołu, a my nie przygotowaliśmy nic specjalnie dla niego, można mu podać np. przysmaki dla kota. Na pewno przypadną do gustu pupilowi, a my będziemy mieć pewność, że mu nie zaszkodzą.