Czy Pies Może Jeść Ogórki? Jakie Rodzaje? | zoopers.pl
Czy pies może jeść ogórki? Jakie rodzaje?

Czy pies może jeść ogórki? Jakie rodzaje?

2024-01-09 | Kategoria: Pies

Ogórki to soczyste i smaczne warzywa, które często goszczą na naszych talerzach – doskonale sprawdzają się jako samodzielna przekąska lub jako dodatek do różnego rodzaju dań. Jeśli lubisz dzielić się jedzeniem ze swoim pupilem, z pewnością zastanawiasz się czy ogórek dla psa jest bezpieczny.

Czy psy mogą jeść ogórki?

Ogórki składają się w aż 97% z wody. Oprócz tego zawierają niewielkie ilości białka, tłuszczu, błonnika i węglowodanów, a także witaminy z grupy B, witaminy A i K oraz potas. Większość wartościowych składników znajduje się w skórce tych warzyw, dlatego warto jadać je bez obierania. Czy pies może jeść ogórka zielonego? Tak. Ogórek dla psa nie jest szkodliwy, a w dodatku może stanowić dla niego atrakcyjną przekąskę zwłaszcza w upalne dni ze względu na dużą zawartość wody. Warto też sprawdzić, jakie inne warzywa może jeść czworonóg, a jakie mogą mu zaszkodzić. Oczywiście podobnie jak w przypadku każdej innej nowości w diecie czworonoga, również ogórki należy wprowadzać stopniowo do menu pupila i obserwować, czy to warzywo mu nie szkodzi. Świeży ogórek dla psa ze skórką zawierającą wartościowe dla zdrowia składniki to świetna propozycja na przekąskę, zwłaszcza kiedy trwa sezon na te warzywa. Pamiętajmy jednak o dokładnym ich umyciu, zanim zaserwujemy je pupilowi. Dodatkowo można je zetrzeć na tarce.

Czy psy mogą jeść ogórki kiszone?

Świeży ogórek nie powinien zaszkodzić czworonogowi, a czy psy mogą ogórki jadać w innej postaci, np. po ukiszeniu? Chociaż smaczny i zdrowy dla ludzi, ogórek kiszony dla psa nie jest najlepszą propozycją, a to głównie ze względu na dodatki do tego typu przetworów, jak np. szkodliwy dla zwierzaka czosnek. Problem stanowi również sól, która w dużych ilościach nie jest zdrowa dla pupila. Czy pies może jeść ogórki kiszone? Niektórzy twierdzą, że kiszony ogórek dla psa może być dobrą propozycją na przekąskę, ze względu na zawartość substancji wspierających odporność i florę bakteryjną jelit. Przed podaniem zwierzakowi należy dokładnie opłukać ogórki kiszone, aby pozbyć się nadmiaru soli. Ze względu jednak na jej zawartość lepiej po prostu ogórek kiszony dla psa zastąpić świeżymi warzywami. Ta sama zasada dotyczy również ogórków małosolnych – w nich także znajduje się sól, która w nadmiarze niekorzystnie działa na organizm pupila.

Czy pies może jeść ogórki konserwowe?

Ogórek konserwowy dla psa to zdecydowanie zły pomysł na przekąskę ze względu na zalewę zawierającą ocet. Jest on szkodliwy dla czworonoga, dlatego produkty zawierające ocet w ogóle nie powinny znaleźć się w menu pupila. W przeciwnym razie zwierzak może mieć problemy żołądkowe.

Czy pies może jeść zupę ogórkową?

Ogórek konserwowy dla psa jest szkodliwy, kiszony może być podawany sporadycznie, a co z innymi daniami zawierającymi to pyszne warzywo? Wiele zależy od tego, jakie dodatki znajdą się w potrawie – pamiętajmy, że niektóre zioła i przyprawy są dla psa szkodliwe, przykładem może tu być m.in. czosnek czy cebula. Ze względu na obecność soli, zupa ogórkowa dla psa z pewnością nie będzie odpowiednim posiłkiem. Śmietana dodawana do tego dania również nie jest zalecana, dlatego w tym przypadku lepiej będzie zrezygnować z poczęstunku, nawet jeśli trudno nam się oprzeć błagalnemu spojrzeniu pupila – znacznie lepszą propozycją będzie świeży i soczysty ogórek dla psa.

Czy szczeniak może jeść ogórki?

Świeży ogórek dla psa to dobry pomysł na przekąskę, zwłaszcza w upalne lato, a czy to warzywo jest bezpieczne dla szczeniaka? Oczywiście! Dodatkowo jeśli zamrozimy wcześniej startego ogórka, taki przysmak może przynieść ulgę maluchom w okresie ząbkowania – gryzienie zimnych kawałków warzywa złagodzi ból i swędzenie dziąseł. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, że młodsze zwierzaki mają bardziej wrażliwy układ pokarmowy, dlatego najpierw podajemy im niewielkie ilości ogórków i obserwujemy, czy nie występują dolegliwości żołądkowe. Jeśli nie pojawią się żadne kłopoty ze strony układu pokarmowego, możemy zwiększyć porcję ogórków w diecie zwierzaka, oczywiście nie przesadzając z ich ilością. Nawet bezpieczne dla psiaka warzywa czy owoce spożywane przez niego w nadmiarze mogą doprowadzić do niestrawności. Poza tym musimy pamiętać, że ogórki dla psa, niezależnie czy jest to młody czy dorosły czworonóg, powinny być dokładnie umyte przed podaniem pupilowi. Lepiej też nie serwować mu kawałków warzywa wyjętych np. z doprawionej solą sałatki, zwłaszcza jeśli znajdują się w niej szkodliwe dla pupila dodatki, jak np. cebula.