Gdzie najlepiej na wakacje z psem? 5 kierunków! | zoopers.pl
Gdzie najlepiej na wakacje z psem w Polskę? 5 polecanych kierunków

Gdzie najlepiej na wakacje z psem w Polskę? 5 polecanych kierunków

2021-05-05 | Kategoria: Pies

Wiele osób ma nadzieję, że w te wakacje ograniczenia związane z pandemią nie będą tak dotkliwe i sezon urlopowy pozwoli nam odpocząć od codzienności. Już dziś pojawiają się pytania o polecane kierunki na wakacje z psem. Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji oraz przydatne uwagi dotyczące przygotowań do wspólnego wyjazdu.

Przygotowanie do wakacji z psem

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacje z psem w Polsce, liczba destynacji jest właściwie nieograniczona. Trzeba jednak zabrać się do poszukiwań odpowiednio wcześnie. Główny problem stanowi zazwyczaj znalezienie noclegu. Wystarczy wiadomość e-mail lub jeden telefon, aby upewnić się, że psy są mile widziane w danym obiekcie. Często taką informację znajdziemy też na stronie internetowej miejsca noclegowego. Po umówieniu noclegu, wystarczy zadbać o zapas karmy i niezbędne wyposażenie, np. krople na pchły i kleszcze dla psa, smycz, ewentualnie kaganiec. Sama podróż samochodem nie powinna sprawiać większych problemów. O tym, jak sprawić, by była ona przyjemna, pisaliśmy tutaj

Gdzie na wakacje z dużym psem?

Polska stwarza wyjątkowe warunki do podróżowania. Znajdą to coś dla siebie miłośnicy gór i morza, fani sielskich widoków i wszyscy ci, którzy kochają zwiedzanie. Choć nie wszędzie będzie mógł nam towarzyszyć nasz pupil, z pewnością i dla niego nie zabraknie atrakcji. Poniżej znajdziecie nasze propozycje, jeśli wciąż nie wiecie, gdzie udać się z psem na wakacje. 

Wyprawa w góry

Proponujemy Bieszczady! Nie są tak oblegane, ale niezwykle malownicze. Choć w Polsce nie możemy zabierać ze sobą psów na teren parków narodowych, w okolicy i na terenach obszarów krajobrazowych znajdziemy sporo terenu do spacerowania. Z psem możemy też spędzić ciekawy dzień nad Zalewem Solińskim czy w Polańczyku. 

Wyjazd nad morze

W zależności od własnych preferencji można wybrać tutaj kilka kierunków. Jeśli planujesz urlop nad Bałtykiem po raz pierwszy, dobrym pomysłem będzie Trójmiasto. Aglomeracja zaprasza na kilka plaż dla psów. Godziny opalania można połączyć ze zwiedzaniem, więc dla każdego coś miłego! Fani spokojniejszych terenów mogą pomyśleć o kilku dniach spędzonych w Bursztynowej Przystani w Darłówku. Pozwalając psu na nieco więcej swobody, trzeba pamiętać o dodatkowej ochronie przed insektami, jak np. obroża przeciwkleszczowa dla psa.

Z psem na Pojezierze 

Wyjazd na Mazury może być najlepszym pomysłem, jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje z psem. Najczęściej można wynająć niezależny domek, często z ogrodzeniem, więc pies będzie miał dla siebie wystarczająco dużo miejsca, nawet podczas leniwych dni. Znajdziecie tu miejsce do spacerów i aktywności sportowych. Bez trudu wypożyczycie też rowery! Do polecanych kierunków należy przede wszystkim Giżycko. 

Agroturystyka

Podobnie jak w przypadku wyprawy na Pojezierze, agroturystyka to bardzo dobry pomysł, by wyjechać na wakacje z psem. Spokojne otoczenie pozwoli odpocząć od zgiełku miasta, dużo wolnej przestrzeni to doskonałe warunki, by pies mógł wybiegać się do woli. Nasza propozycja – Podlasie. Tygiel kultur stworzy okazję, by na nowo odkryć piękno naszego kraju. 

A może właśnie do miasta?

Jeśli na co dzień mieszkasz w mniejszej miejscowości, być może wakacyjny urlop postanowisz spędzić w mieście. Baza miejsc noclegowych dla właścicieli czworonogów stale się powiększa, więc bez większych kłopotów znajdziesz odpowiednie zakwaterowanie. Poznawanie zakątków Warszawy, Poznania, Wrocławia czy Krakowa z psem może być równie ciekawym pomysłem na udane wakacje z Twoim pupilem.