Jakie Psy Mają Włosy zamiast Sierści? 8 Znanych Ras! | zoopers.pl
Jakie Psy Mają Włosy Zamiast Sierści? 8 Znanych Ras z Włosami!

Jakie Psy Mają Włosy Zamiast Sierści? 8 Znanych Ras z Włosami!

2022-11-22 | Kategoria: Pies

Psy różnią się w zależności od rasy nie tylko wielkością, umaszczeniem czy charakterem, ale również sierścią. U większości czworonogów składa się ona z podszerstka i okrywy włosowej, niektóre rasy pozbawione są jednak podszerstka i posiadają jedynie warstwę okrywową. Jakie psy mają włosy zamiast sierści?

Jakie psy mają włosy?

Maltańczyk

Na pytanie jakie psy małe mają włosy zamiast sierści, pierwszą przychodzącą na myśl odpowiedzią jest nierzadko właśnie maltańczyk. To jedna z najstarszych ras do towarzystwa, cechująca się długą białą okrywą włosową, która stale rośnie. Z tego też powodu zalecane jest regularne strzyżenie maltańczyków, a ponadto należy je codziennie szczotkować, aby nie dopuścić do powstawania kołtunów. Na wygląd włosów wpływa także odpowiednia dieta, dlatego wybierając karmy suche dla pupila warto zdecydować się na produkty stworzone z myślą o tej konkretnej rasie.

Yorkshire terier

Te niewielkie psy dawniej wykorzystywane były podczas polowań i pomimo swoich rozmiarów są ciekawe świata i odważne. Kochają aktywność fizyczną, dlatego będą doskonałymi towarzyszami nawet podczas dłuższych spacerów. Ich delikatna okrywa włosowa jest długa i lśniąca, jednak aby uzyskać ten efekt trzeba sięgnąć po specjalne produkty do pielęgnacji włosów czworonoga i poświęcić nieco czasu. Prostszym rozwiązaniem może więc okazać się regularne strzyżenie.

Shih tzu

to kolejny pies z włosami niewielkich rozmiarów. Ta rasa została stworzona dla towarzystwa, a jej przedstawiciele są bystre, oddane swojej rodzinie i źle znoszą samotność. Ich długie i miękkie włosy należy codziennie rozczesywać i regularnie podcinać. Ze względu na swój charakter doskonale sprawdzą się w domach z dziećmi i będą świetnymi kompanami zabaw.

Pudel

Ta rasa kojarzy się z salonami, chociaż dawniej wykorzystywana była podczas polowań. Pudle są bardzo inteligentne, a nauka nowych sztuczek nie sprawia im trudności, dlatego sprawdzą się w przypadku osób chcących trenować z pupilem agility czy inne sporty wymagające współpracy z opiekunem. Ich kręcone włosy są gęste, grube i wełniste, wymagają regularnego przycinania oraz dosyć częstych kąpieli.

Bolończyk

Niewielkie rozmiary i biała puchata okrywa włosowa sprawiają, że ta rasa prezentuje się wyjątkowo uroczo. Bolończyki mają łagodne charaktery i są bardzo towarzyskie, a nauka nowych sztuczek sprawia im przyjemność. Ich włosy wymagają codziennego szczotkowania, częstych kąpieli, a także strzyżenia.

Pekińczyk

Krótka kufa, szeroko rozstawione oczy i długie, gęste włosy to cechy charakterystyczne tej niewielkiej rasy. Pekińczyki są zrównoważone, a jednocześnie odważne i niekiedy lubią postawić na swoim. Dobrze znoszą samotność i nie potrzebują wiele ruchu, ich włosy wymagają jednak częstego szczotkowania.

Bedlington terier 

Przedstawiciele tej rasy wyglądem przypominają miłe owieczki, lecz w rzeczywistości są to odważne i uparte psy, które mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Ich gęste i miękkie włosy wymagają regularnego strzyżenia oraz szczotkowania.

Sznaucer olbrzym

To kolejna duża rasa psa pozbawiona podszerstka. Sznaucery olbrzymie są uparte i lubią postawić na swoim, dlatego potrzebują odpowiedniego szkolenia. Jednocześnie mocno przywiązują się do opiekuna. Ich włosy wymagają częstego czesania oraz regularnego strzyżenia.