Jakie zabawy z psem w domu podczas kwarantanny? | zoopers.pl
Jakie zabawy z psem w domu w trakcie kwarantanny?

Jakie zabawy z psem w domu w trakcie kwarantanny?

2020-05-28 | Kategoria: Pies

Epidemia koronawirusa panująca na świecie sprawiła, że musimy nieco zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia. Dla bezpieczeństwa powinniśmy w maksymalnym stopniu ograniczyć wychodzenie z domu, a w tym również spacery z psem. Aby jednak nasz pupil się nie nudził, warto zaproponować mu ciekawe zabawy. Z całą pewnością będzie to świetna rozrywka zarówno dla właściciela, jak i dla czworonoga.

Zabawy z psem w domu – dlaczego nie warto z nich rezygnować?

Aktywne spędzanie czasu z psem na świeżym powietrzu nie jest możliwe przy kwarantannie – osoba, która ją przechodzi, nie powinna opuszczać domu pod żadnym pozorem. Jednocześnie zaleca się ludziom zdrowym pozostanie w mieszkaniach i unikanie kontaktu z innymi. W tej sytuacji spacery z czworonogami ograniczają się zazwyczaj do załatwienia potrzeb fizjologicznych pupila, co niesie konieczność zapewnienia mu rozrywki w zaciszu czterech ścian. Warto przy tym pamiętać, że zabawa z psem ma wiele korzyści – umacnia więź psiaka z właścicielem, pobudza umysł czworonoga do aktywności, jest doskonałą okazją do ćwiczenia nowych umiejętności oraz panowania nad emocjami, a jednocześnie pozwala rozładować napięcie i zaspakaja naturalne instynkty zwierzęcia. Oprócz tego zabawa z psem w domu to świetna rozrywka i dla psa i dla jego pana, a zmęczony zwierzak nie będzie zainteresowany np. niszczeniem mebli. Wbrew pozorom propozycji tej formy spędzania czasu jest sporo. Możemy wykorzystać zarówno specjalne zabawki, jak i przygotować akcesoria samodzielnie, a przydadzą się do tego różnego rodzaju smakołyki bądź ulubione karmy suche pupila.
 

Jakie zabawy w domu z psem będą odpowiednie?

Dobrą propozycją będą na pewno zabawy węchowe z psem. Dzięki nim czworonóg może pobawić się w myśliwego, a tym samym zaspokoić swoje instynkty. Ponieważ taka aktywność angażuje nie tylko ciało, ale pobudza również umysł, świetnie sprawdzi się na kwarantannę. Jak się bawić? Smakołyki należy ukryć w różnych miejscach w domu, a następnie wydać psu komendę „szukaj!” – aby pupil nie znudził się zbyt szybko, stopniowo zwiększamy stopień trudności. Przysmaki można schować też w pojemnikach, np. pod zabawkami, albo zawinąć w koc bądź ręcznik. Inną formą tego typu zabawy jest szukanie domowników – ukrywają się oni w innym pomieszczeniu, a następnie wołają psa. Każdy z nich powinien mieć przy sobie nagrodę wręczaną zwierzakowi za dobrze wykonane zadanie. Inne pomysły to zabawa w przeciąganie sznura, aportowanie czy nauka nowych komend, a więc aktywności, które doskonale sprawdzały się podczas spacerów na świeżym powietrzu. Wcale nie wymagają one zbyt wiele miejsca, a zamiast rzucać piłkę możemy ją turlać. Pamiętajmy też o zapewnieniu zwierzakowi odpowiedniej diety dostosowanej do jego potrzeb i wieku. Psom dorosłym polecamy karmę Josera SensiPlus, zaś młodszym pupilom – karmę Josera Junior.