TOP10 filmów o psach – najlepsze filmy o psach | zoopers.pl
TOP10 filmów o psach – najlepsze filmy o psach – familijne, wzruszające i inne!

TOP10 filmów o psach – najlepsze filmy o psach – familijne, wzruszające i inne!

2021-04-28 | Kategoria: Pies

Psiarze przepadają za swoimi ulubieńcami. Spędzają godziny na przeglądaniu internetu, by znaleźć kolejne informacje o pupilach, a kiedy szukają rozrywki, i tak decydują się na czytanie książek lub oglądanie filmów, w których ważną rolę odegra pies. Dziś mamy dla Was zestawienie wyjątkowych tytułów, które powinien obejrzeć każdy miłośnik psów. 

Filmy familijne

Nasze zestawienie zaczynamy od filmów dla całej rodziny. Idealna opcja na niedzielne popołudnie. 
101 dalmatyńczyków – klasyka gatunku i wyjątkowa rola Glenn Close, która wciela się w postać bezwzględnej Cruelli De Mone, do tego mnóstwo szczeniaków i wiele wzruszeń. Ten film familijny o psach nigdy się nie nudzi!
Beethoven – bez wątpienia jedna z najbardziej ukochanych historii o przyjaźni psa i człowieka. Bernardyn, który ma zostać „tylko na chwilę”, staje się pełnoprawnym członkiem rodziny. 
Scooby Doo – tym tytułem obejmujemy całą serię filmów i animacji przeznaczonych dla dzieci, choć rozwiązywane przez bohaterów zagadki kryminalne będą wyzwaniem również dla dorosłych. Jeśli Wasz pies wciągnie się w akcję filmu i wykaże się zmysłem detektywistycznym, nie zapomnijcie odpowiednio go nagrodzić. Na seans zabierzcie ze sobą ciastka dla psa ;)


Wzruszające firmy o psach

Jeśli szukacie czegoś, co sprawi, że mocniej zabije Wam serce, a u niejednego pojawią się łzy wzruszenia, koniecznie sprawdźcie poniższe tytuły:
Mój przyjaciel Hachico – historia o niezwykłej więzi pomiędzy profesorem Wilsonem i wyjątkowym psem rasy akita. Koniecznie zobaczcie – to wydarzyło się naprawdę!
Lassie, wróć – film bez wątpienia spopularyzował w naszym kraju rasę Collie, a po jego emisji co drugi burek nosił imię Lassie. Historia niezmiennie porusza i jest pozycją obowiązkową w filmotece każdego psiarza. 
Był sobie pies – jeden z nowszych filmów w tym zestawieniu. Opowiada o szczególnej drodze, jaką przebywa czworonóg, by połączyć się ze swoim właścicielem. Na pewno nie zabraknie wzruszeń, ale i momentów, które wzbudzą szczery śmiech. 


Nasz wybór

Filmy o psach mają to do siebie, że można przypisać je do wielu kategorii. Poniżej znajdziecie wybrane przez nas najlepsze filmy o psach. Zróbcie przekąski, napełnijcie kubki i zapraszamy na seans:
Niezwykła podróż – historia dwóch psów i… kota, które wyruszają w długą drogę by odnaleźć swoich właścicieli. Pełna przygód i wzruszeń, ale i dobrego humoru.
Biały Kieł – to adaptacja powieści Jacka Londona. Wzrusza, trzyma w napięciu, rozczula. Jak odzyskać zaufanie psa, który został skrzywdzony przez ludzi? Zobaczcie koniecznie!
Umberto D – poruszający film Vittoria De siki, opowiada o losach leciwego już mężczyzny, który radzi sobie z trudną codziennością w powojennych Włoszech. Jego pocieszeniem jest ukochany pies. Choć sam chce zakończyć swoje życie, szuka opiekunów dla swojego przyjaciela. Warto zobaczyć, choć film ma już prawie 70 lat. 
Ponieważ obiecaliśmy Wam dziesięć propozycji, na koniec bonus. Jeśli lubicie animacje, koniecznie sprawdźcie wielokrotnie nagradzaną Wyspę psów z 2018 roku. Historia opowiada losy chłopca, który udaje się na wysypisko śmieci, gdzie decyzją władz zostały wygnane wszystkie psy z miasta. Próbuje tam odnaleźć swojego przyjaciela. Ciekawa historia opowiedziana w sposób bardzo nowoczesny. Dla wielu to najlepszy film o psach w całej historii kina.