Zabawy z kotem w domu podczas kwarantanny | Zoopers | zoopers.pl
Zabawy z kotem w domu podczas kwarantanny

Zabawy z kotem w domu podczas kwarantanny

2020-05-28 | Kategoria: Kot


Zabawy z kotem w domu - jak się bawić z kotem w trakcie kwarantanny?


Kwarantanna z powodu koronawirusa zmusza nas do pozostania w domu, nie oznacza to jednak, że musimy się nudzić. Nadmiar wolnego czasu warto wykorzystać na wzmacnianie więzi z pupilem, np. poprzez zabawę. Dzięki temu zapewnimy rozrywkę nie tylko czworonogowi, ale również sobie.


Jakie zabawy z kotem sprawdzą się podczas kwarantanny?


Zwierzęta domowe nie mogą zarazić się koronawirusem SARS-CoV-2, a tym samym nie stanowią zagrożenia dla swoich właścicieli. Warto jednak w czasie epidemii ograniczyć spacery pupila, aby w jak najwyższym stopniu zminimalizować ryzyko zakażenia. Koty wychodzące mogą się nudzić w związku z kwarantanną, dlatego wspólna zabawa doskonale sprawdzi się jako sposób na rozładowanie nadmiaru energii. Ponieważ zwierzęta te są urodzonymi myśliwymi, najlepiej jest zaproponować im polowanie na zabawki. W tym celu wykorzystać możemy gotowe akcesoria, jak wszelkiego rodzaju wędki z piórkami, sztuczne myszki czy piłeczki, bądź przygotować je samodzielnie, np. ze sznurka i skrawków materiału. Pamiętajmy przy tym, aby nie zmęczyć zbytnio zwierzaka i zadbajmy, by polowanie zakończyło się jego sukcesem. Warto też wprowadzić element nagrody – w tej roli doskonale sprawdzi się smaczna karma sucha dla kotów. Aby nieco urozmaicić zabawę, możemy ukrywać przysmaki w różnych miejscach stopniowo zwiększając poziom trudności. Tego typu zabawy z kotem w domu zaspokoją instynkt naszego mruczka, a dodatkowo pozwolą mu pozbyć się nadmiaru energii. Dzięki temu zwierzak nie będzie zainteresowany niszczeniem mebli.

O czym powinniśmy pamiętać?


Bawiąc się z kotem nie pozwalajmy mu atakować rąk, stóp ani innych części ciała – niewłaściwe zachowanie powinniśmy korygować jak najwcześniej. Jeśli więc widzimy, że zwierzak szykuje się do ataku na nasze stopy, możemy rzucić mu obok zabawkę, która zwróci jego uwagę. Kot gryzie cię podczas zabawy? Natychmiast przerwij kontakt i wyjdź z pokoju ignorując pupila. Pamiętajmy też o prawidłowym żywieniu mruczka – zarówno karmy mokre dla kotów, jak i te suche powinny być dobierane do wieku i wielkości zwierzaka, a także do indywidualnych potrzeb. Jeśli do tej pory nasz podopieczny wychodził z domu i załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne na zewnątrz, powinniśmy zapewnić mu czystą kuwetę i regularnie zmieniać żwirek. Spełnienie wszystkich potrzeb naszego kota to gwarancja, że mruczek będzie szczęśliwy i zadowolony podczas kwarantanny w domu, nawet jeśli wcześniej mógł wychodzić do ogrodu.