Zabawy z Psem Zimą: 5 Rozgrzewających Pomysłów! | zoopers.pl
Zabawy z Psem Zimą: 5 Rozgrzewających Pomysłów Aktywności!

Zabawy z Psem Zimą: 5 Rozgrzewających Pomysłów Aktywności!

2023-02-01 | Kategoria: Pies

Zabawa z psem to okazja do wzmacniania więzi łączącej czworonoga z jego opiekunem, ale też do zużytkowania nadmiaru energii u pupila. Zimą niskie temperatury, zimny deszcz czy obfite opady śniegu mogą zniechęcać do dłuższych spacerów. Nie warto jednak z nich rezygnować. Nie masz pomysłu na zabawy z psem zimą? Poniżej przedstawiamy 5 propozycji, które możesz wykorzystać!

Co można robić z psem zimą? Aportowanie w śniegu

Aportowanie to prosta, ale za to pozwalająca spożytkować mnóstwo energii zabawa, która będzie dobrą propozycją również przy obfitych opadach śniegu. Aby zabawka nie zgubiła się w białym puchu, warto wybierać akcesoria w jaskrawych kolorach lub z wbudowanymi lampkami LED. Gonitwa za śnieżnymi kulkami również może być świetną zabawą, jednak jeśli ma to być nauka aportowania, pies musi przynieść rzucany przedmiot do opiekuna – rozpadające się śnieżki w takiej sytuacji się więc nie sprawdzą.

Zabawy z psem na mrozie: aktywność na świeżym powietrzu

Niskie temperatury wcale nie oznaczają, że spacery z psem trzeba ograniczyć do krótkich wyjść, podczas których pupil załatwi swoje potrzeby fizjologiczne. Oczywiście worki na psie kupy zabieramy ze sobą zawsze, ale warto przedłużyć nieco przechadzkę i postawić na aktywność – bezruch na mrozie sprawi, że psiak szybko zmarznie, dlatego dobrym pomysłem jest umawianie się z innymi właścicielami czworonogów, aby zwierzęta mogły się razem bawić.

Zabawy z psem na spacerze zimowym: tropienie w śniegu

Jesienią i zimą zazwyczaj powietrze jest bardziej wilgotne, a dzięki temu ślady i zapachy utrzymują się nieco dłużej, niż np. w upalne lato. Warto to wykorzystać i pobawić się w tropienie – psy mają doskonały węch, dlatego nawet gruba warstwa śniegu nie powinna być dla nich przeszkodą. Wystarczy ukryć zabawkę i pozwolić czworonogowi ją odnaleźć albo rzucić ją daleko w śnieg i wspólnie szukać. Pamiętajmy jednak, że takie tropienie w śniegu to propozycja dla zwierzaków zdrowych i w dobrej kondycji.

Co można robić z psem na śniegu? Ciągnięcie sanek

Ciągnięcie sanek może okazać się świetną propozycją dla zwierzaków, które mają tendencję do ciągnięcia smyczy. Potrzebne będą oczywiście sanki, a ponadto szelki i odpowiedniej długości linka. Ważne jest, by stopniowo przyzwyczajać pupila do szelek, a później do ciągnięcia. Musimy też pamiętać o stałej kontroli – czworonóg musi być na smyczy, a opiekun biegnie obok niego. Ciągnięty ciężar dopasowujemy do wielkości i możliwości zwierzaka, przy czym taka zabawa to propozycja tylko dla dorosłych i zdrowych psów należących do większych ras.

Zabawy z psem w domu zimą

Zimą więcej czasu spędzamy w domu, jednak wcale nie musi to oznaczać nudy! W takiej sytuacji warto zdecydować się na zabawy angażujące psi umysł. Świetnie w tej roli sprawdzą się różnego rodzaju zabawki, w których można ukryć smaczki treningowe dla psa. W domu można też bawić w chowanego – ukrywamy przed pupilem ulubioną zabawkę, a następnie wydajemy komendę „szukaj”. Inna propozycja to tor przeszkód wykonany np. z krzeseł. Oczywiście odnalezienie zabawki czy pokonanie toru nagradzamy przysmakami.