Jak działa obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom? | zoopers.pl
Jak działa obroża Foresto przeciwkleszczowa i przeciwpchelna?

Jak działa obroża Foresto przeciwkleszczowa i przeciwpchelna?

2022-04-04 | Kategoria:

Łagodne zimy sprawiają, że konieczne jest zabezpieczanie zwierząt domowych przed kleszczami właściwie przez cały rok. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów pozwalających chronić pupili przed pasożytami zewnętrznymi jest obroża Foresto. Jak długo działa i czy warto ją kupić?

Jak działa obroża Foresto na pchły i kleszcze?

Obroża Foresto jest wykonana z tworzywa sztucznego zawierającego imidaklopryd, który zabija pchły, oraz zwalczającą kleszcze flumetrynę. Substancje te uwalniają się stopniowo na skórę i sierść zwierzęcia, dzięki czemu działają na pasożyty już w momencie kontaktu, a owady giną jeszcze zanim ukąszą nosiciela. Jak działa obroża na kleszcze? Flumetryna zabija roztocza, ale też działa odstraszająco. Założenie jej psu lub kotu w sposób pośredni ogranicza więc ryzyko zakażenia zwierząt przenoszonymi przez te pajęczaki chorobami. Imidaklopryd z kolei zwalcza pchły, a także wszy i wszoły - obroża Foresto chroni nie tylko przed kleszczami i pchłami, ale też przed innymi pasożytami zewnętrznymi we wszystkich fazach rozwoju. Ważne jest jednak, aby wybierać produkty oryginalne, które powstały jako wynik wielu lat pracy nad nim i przeprowadzonych badań. Dostępne na rynku podróbki, chociaż wyglądają podobnie, zazwyczaj nie zawierają substancji odstraszających i zabijających kleszcze, a co za tym idzie – są nieskuteczne. Pod uwagę trzeba też wziąć rozmiar zwierzaka. Obroża Foresto dla kotów i psów do 8 kg ma długość 38 cm i zawiera nieco mniej substancji aktywnych. Właściciele większych czworonogów powinni zaś wybrać obrożę Foresto dla psów powyżej 8kg. Ma ona długość 70 cm i większe stężenie preparatu zwalczającego pasożyty. Dobieranie obroży zgodnie z wagą pupila to nie tylko kwestia właściwego dopasowania obroży, ale też jej skuteczności i mniejszego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Czy obroża Foresto jest wodoodporna?

Obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom jest wodoodporna, dlatego nie trzeba jej zdejmować, kiedy pies się kąpie lub pływa. Zawarte w produkcie substancje aktywne rozchodzą się w warstwie lipidowej skóry i sierści zwierzaka, a woda ich nie rozpuszcza. Nawet jeśli podczas kąpieli warstwa ta zostanie zmyta, ilość składników zwalczających pasożyty szybko będzie uzupełniona. Trzeba jednak pamiętać, że długotrwałe moczenie i poddawanie obroży działaniu szamponów może skrócić czas jej skuteczności. Przeprowadzone badania wykazały, że mycie szamponem raz w miesiącu i zanurzanie w wodzie nie miały istotnego wpływu na właściwości zwalczające kleszcze, ale skuteczność wobec pcheł stopniowo zmniejszała się w piątym miesiącu.  

Jak długo działa obroża Foresto?

Obroża Foresto zaczyna działać po upływie ok 48 godzin od jej nałożenia, dlatego zaleca się wcześniej sprawdzić sierść zwierzęcia i usunąć już wczepione kleszcze. Produkt zapewnia ochronę przed pchłami, kleszczami, wszami i wszołami przez okres 8 miesięcy. Ponadto chroni ona bezpośrednie otoczenie czworonoga przed larwami pcheł przez okres 10 tygodni. Dla zapewnienia stałej ochrony przed pasożytami należy po upływie 8 miesięcy wymienić obrożę na nową.