Wyprawka dla psa: 7 niezbędnych rzeczy do kupienia! | zoopers.pl
Wyprawka dla psa: 7 niezbędnych rzeczy do kupienia dla właściciela!

Wyprawka dla psa: 7 niezbędnych rzeczy do kupienia dla właściciela!

2021-05-19 | Kategoria: Pies

Adopcja psa to bez wątpienia bardzo ważny moment dla wszystkich domowników. Decyzja o przygarnięciu małego czworonoga wymaga odpowiednich przygotowań. Poniżej prezentujemy listę najważniejszych rzeczy, które warto kupić w ramach wyprawki dla psa. 

 

Wyprawka dla psa – co kupić?

Lista może oczywiście być różna w zależności od tego, czy decydujesz się na przygarnięcie szczeniaka czy dorosłego psa. Być może część produktów masz już w mieszkaniu po poprzednim domowniku. Warto jednak upewnić się, że przygotowaliśmy wszystko co niezbędne.

Karma

Już w pierwszych dniach z Twoim nowym przyjacielem, będziesz musiał zadbać o jego odpowiednie karmienie. Nie decyduj się od razu na zakup dużej ilości karmy. Na wczesnym etapie warto popróbować różnych produktów i sprawdzić, co pies zjada ze smakiem. Pomyśl też nad zakupem przysmaków treningowych – będą pomocne, by kształtować pozytywne zachowania u Twojego nowego pupila. 

Legowisko 

Choć można przygotować je samodzielnie, warto zainwestować w produkt przeznaczony dla psów – to inwestycja na lata, a zakup gotowego legowiska to nie tylko kwestia estetyki, ale też funkcjonalności; łatwo utrzymać je w czystości i mamy pewność że są bezpieczne dla zwierząt. 

Miski

Najlepiej zdecydować się na dwie miseczki – jedną na jedzenie, drugą na wodę. Zadbaj o to, by były stabilne. Szczególnie poleca się cięższe miski ceramiczne lub te wykonane ze stali nierdzewnej.

Smycz 

Behawioryści przekonują, że psy należy jak najwcześniej przyzwyczajać do wyprowadzania. Możesz zdecydować się na smycz lub szelki. Ważne by odpowiednio dopasować je do wielkości szczeniaka. 

Zabawki

Szczeniaki – poza długimi godzinami drzemki – będą skore do zabawy. Wyprawka dla małego psa powinna składać się z różnych zabawek i gryzaków, zwłaszcza jeśli piesek przechodzi czas ząbkowania. Pamiętaj, by pozbywać się zużytych akcesoriów – naderwane części mogą zaszkodzić zdrowiu czworonoga!

Środki przeciw insektom

Małe ciekawskie psy trudno okiełznać. Podczas spaceru będą zwiedzać każdy kąt i zaczepiać inne zwierzęta. Niestety, często okazuje się, że po takim spacerze zauważymy częstsze drapanie się naszego pupila. Aby uniknąć pcheł, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. W przypadku szczeniąt powinny wystarczyć specjalne krople, jeśli decydujesz się na adopcję dorosłego psa - obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchłowa będzie dobrym rozwiązaniem.  

Środki czystości

Psy mają swoje potrzeby, a właściciel powinien zadbać o to, by pozostawić porządek po swoim podopiecznym. Warto stosować odpowiednie preparaty do nauki czystości, a także zaopatrzyć się w rękawice nitrylowe i zbierak psich odchodów, które powinny stać się podstawą każdego wyposażenia podczas wyjścia na spacer.